İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Joomla
 3. Google+ Profilinizi arama sonuçlarında göstermek ( Joomla )

Google+ Profilinizi arama sonuçlarında göstermek ( Joomla )


google+ joomla

Google aramaları sonuçları, bir çok site için çok fazla önem arzediyor. Google bu konuda kendini geliştirirken, site sahiplerine de değişik olanaklar sağlıyor. Bu olanaklardan ise hem google hem de site sahipleri kazançlı çıkma şansını elde ediyor. İşte bunlardan biri: Google+ Authorship profilinizin google aramalarında görünmesini istiyorsanız ve joomla siteniz varsa, bu makale sizler için: Google+ Authorship Joomla entegresi

Öncelikli olarak;

 • Öncelikle joomla resmi eklenti sayfasına girince bu konuda bir kaç eklenti olduğunu görüyoruz ama ben aşağıda linkini vermiş olduğumu kullanıyorum. Onun kurulumunu anlacağım sizlere.

 • http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/content-infos/authors/23742

 • Yukarıdaki linkten eklentiyi indirelim. Eklenti zip klasörü halinde inmiş olacak ve muhtemelen içinde joomla 1.5, 2.5 ve 3.x versiyonları için eklentinin ayrı ayrı dosyaları olacaktır. Joomla için ben 3.x versiyonunu kullandığım için anlatıma ondan devam edeceğim.

 • Eklentiyi joomla yönetici panelinden kuralım. Uyumlu ekler kısmına girip, eklentiyi aktifleştirelim.

 • Yönetici panelinden iletişim kısmına girelim. (Bileşenler kısmında) Var olan bir iletişim var ise bu iletişim kısmında yer alan web link yani site kısmına google+ profilinizi yazın. Örnek profil linki: https://plus.google.com/+HakanKara

 • Eğer iletişim oluşturulmamışsa, siz yeni bir iletişim oluşturun ve yine web link yani site kısmına google+ profilinizi yazın.

 • Kaydedip çıkın.

Ve son olarak;

Sitenizin sizin olduğunu googleye ispatlamanız gerekmekte… Bunun içinde aşağıdaki linke girip, sitenizin sahipliğini onaylamanız gerekiyor. Bunun için mailisminiz@sitenizinadi.com şeklinde bir mail adresiyle bu işlemi yapmanız daha doğru olurdu ama gmail hesabınız ile bunu yapabilirsiniz. Tabii bu işlemlerden önce bir google+ profiliniz olduğunu varsayıyorum.

https://plus.google.com/authorship

Yukarıdaki linke tıklayıp dediğim gibi sitenizi googleye tanıtın ve joomla sitenizi profilinize ekleyin…

İşlem tamamdır. :)
herhangi bir makalenize sağ tıklayıp kaynak kodunu göster dediğiniz de ctrl+f ile yapıp google yazın, profil linkinizi bulacaksınızdır… :)

Yorum Ekle

Yorumlar (1)

 1. Bu Destek Artık google tarafından iptal edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir