1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. FeedBurner Hatası: The feed does not have subscriptions by email enabled

FeedBurner Hatası: The feed does not have subscriptions by email enabled

The feed does not have subscriptions by email enabled
4

Feedburner sistemini kullananlarda sıkça ortaya çıkan The feed does not have subscriptions by email enabled hatası ile bende websitemde karşılaştım. Feedburner benimde aktif olarak sitemde kullandığım, xml içerikleri çekerek feed’e abone olan kişilere mail ile gönderimi sağlayan bir Google servisidir. Sizin tek yapmanız gereken Feedburner kodlarınızı sitenize eklemek ve daha sonrasında Feedburner ayarları kısmına sitenizin haritasını (yani xml uzantılı, içeriklerin listelendiği xml listesini) göndermek. Sonrasında sitenize giriş yapan kullanıcılar Feedburner modülü veya eklentisi yardımıyla bu feed akışınıza üye olur ve yazdığınız makalelerden mail ile haberdar olur. Hem sitenize bir trafik sağlarsınız hem de okuyucularınıza kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

The feed does not have subscriptions by email enabled

Eklenmesi ve kullanması gayet başarılı olan bu sistemde en sık karşılaşılan hatalardan bir tanesi de abone ol kısmında mail adresinizi yazdıktan sonra abone ol tuşuna bastığınızda açılan ekranda karşınıza çıkan “The feed does not have subscriptions by email enabled” şeklindeki hatadır.

Bu hatanın kaynağı, Google servisi olan Feedburner ayarlarında size ait kullanıcı adınızı doğru bir şekilde girmemenizden kaynaklanıyor.

“The feed does not have subscriptions by email enabled” hatasını çözmek için Feedburner kodlarının aşağıdaki şekilde olması gerekiyor;

<form style="border:1px solid #ccc;padding:3px;text-align:center;"
action="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" method="post" target="popupwindow"
onsubmit="window.open('http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=hknkr', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');
return true">
<p>E-Posta Adresiniz:</p>
<p><input type="text" style="width:140px" name="email"/></p>
<input type="hidden" value="hknkr" name="uri"/>
<input type="hidden" name="loc" value="en_US"/><input type="submit" value="Kaydol" />
<p>Delivered by <a href="http://feedburner.google.com" target="_blank">FeedBurner</a></p>
</form>

Yukarıdaki kod kısmında “hknkr” yazan kısma, sizin Feedburner üyeliğinize ait İD’i giriyorsunuz. Bu iD nedir ve nasıl bulursunuz peki? feedburner panelinize giriş yaptığınızda oluşturduğunuz feed’e giriş yapıp, feedadress kısmında kullanıcı adınız neyse, onu yazacaksınız.

Resimli anlatım da yapalım:

Unutmadan; Publicize sekmesinde sol menüde bulunan Email Subscriptions kısmında E-Posta Aboneliğinin de aktif olması gerekiyor. Girip kontrol edin. Aktif ise alt kısımda zaten “aktive” yazar.

WordPress bileşeni kullananlar ne yapacak?

The feed does not have subscriptions by email enabled hatası eğer WordPress sitenizde kullandığınız bileşende ekrana geliyorsa; bileşen ayarları kısmında benzersiz İD kısmına “65d4fs5df41s5d1as3d21as” gibisinden id numarası yazmış olabilirsiniz. Çünkü bazı WP bileşenleri bu benzersiz id numarasının yazılmasını istiyor. Herhalde sizde eklenti ayarlarında öyle olduğu için, buna benzer bir id yazmışsınızdır. Bunu yazmayacaksınız.

WordPress sitenizde bileşen ayarlarına girip http://feeds.feedburner.com/feed-adın şeklinde olan feedburner adresindeki feed-adın kısmını yani feedburner kullanıcı adını bileşen ayarlarında gerekli yere yaz ve kaydet.

Umarım çözüm sağlanmıştır. : )

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. icon_avatar
    3 sene önce

    çok teşekkürler çok faydalı kaliteli bir yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.