Facebook sayfa üzerinden canlı yayın yapma
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Facebook sayfa üzerinden canlı yayın yapma

0

Facebook canlı yayın özelliğini devreye alarak kullanıcı deneyimini daha da arttırmış, uygulama kullanırlığını belirli bir seviyenin üstüne çıkarmıştı. Facebook’un bu hamlesi ile canlı yayın uygulaması Periscope’a ciddi bir karşılık vermişti. Ülkemizde de kullanıma sunulan canlı yayın özelliğini kullanma konusunda bazı sorunlarda ortaya çıkabiliyor. Özellikle Facebook sayfa üzerinden canlı yayın nasıl yapılır sorusu merak edilen bir soru. Aslında cevabı gayet basit olan bu facebook sayfalarında canlı yayın yapma olayını sizlere anlatalım. Facebook üzerinden nasıl canlı yayın yapmak için herhangi bir ek programa gereksinim duymuyorsunuz, Facebook uygulaması bunun için yeterli. Şimdi sayfada canlı yayın yapmayı adım adım anlatalım.

Facebook sayfadan canlı yayın yapma

Öncelikle Facebook uygulamanızdan canlı yayın yapmak istediğiniz Facebook sayfanıza giriş yapınız.

facebook-sayfa-canli-yayin-png2

Facebook sayfa isminizin hemen altında yer alan gönderi seçeneğine tıklayın yani normal bir gönderi/paylaşım yapar gibi yapıyoruz bu kısımda.

facebook-sayfa-canli-yayin
Facebook sayfa üzerinden canlı yayın

Bu kısımda gördüğünüz gibi canlı yayın sekmesi bulunuyor. Canlı yayına geç seçeneğine tıkladığınızda kameranız aktif oluyor ve canlı yayın için hazırlanıyor. Canlı yayına geçmek için hazır olduğunda “canlı yayına geç” ifadesi geliyor ve bastığınızda 3 den geri sayarak canlı yayına başlıyor. İstediğiniz zaman bitir tuşuna basarak canlı yayını sonlandırabilirsiniz. Canlı yayınınız bittiğinde normal bir video olarak kalmaya devam eden paylaşımınızı isterseniz tekrar sayfanızda paylaşabilir veya telefonunuza/cihazınıza kaydedebiliyorsunuz.

Buna benzer işlemi Facebook tabletiniz üzerinden de yapabilirsiniz.

Görüşün Önemli!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle