İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Çevrimiçi Php Editörü ve iPhone/iPad Üzerinden FTP Erişimi

Çevrimiçi Php Editörü ve iPhone/iPad Üzerinden FTP Erişimi


Kod yazmakla uğraşanlar ve/veya web site yapanların sıklıkla başvurduğu php programları vardır mutlaka; fakat aniden dışarıdayken veya başka bir bilgisayardayken acil yazmanız gereken kodlar olabiliyor; düzeltmeniz gereken kodlar da buna dahil. Bunu online olarak yapabileceğiniz bir siteden bahsedeceğim size;

Codeanywhere , çevrim içi php kodları düzenleyip kullanabileceğiniz bir site. Detaylı bir kullanım alanı sunmasa da; bir çok güzel ve basit özelliklere sahip. Kod tamamlama olayı mesela çok hoşuma gitti. Sitesine girip , üye oluyorsunuz. FTP istemcisinin olması da ayrı bir güzellik. Yani extradan 2 programdan kurtuluyorsunuz diyebilirim.

İphone için de bir uygulaması var ki; app store den indirip kullanabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzdan da bu uygulamayı kullanıp, kod yazabiliyorsunuz. Telefon özelliğinde bir kaç eksiklik olduğunu da söylemek de fayda var. Codeanywhere ile acil kodlama sorunlarınızı çözebilir, küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Her webmasterin bilmesi gereken bir site olarak görüyorum ve öneriyorum.

App store linki ise; http://itunes.apple.com/us/app/codeanywhere/id436736239?mt=8

Yorum Yap