İlginizi Çekebilir
Sinekritik: Oblivion
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Angels And Demons – Melekler ve Şeytanlar – Sinekritik

Angels And Demons – Melekler ve Şeytanlar – Sinekritik


kitabını okuduktan ve o kadar bekledikten sonra ( ki ben kitabı okurken bunun filmi kesinlikle çekilemez demiştim ) dün izledim ve sonuç: hüsran..

karakterler çok değiştirilmiş; hiç birinin kitaptakilerle uygunluğu yok.. CERN yetkilisine filmde yer verilmedi; direk konuya girildi. yani nerdeyse kitabın ortasından başladılar diyebilirim. Ayrıntı hiç yok, ölüm sahnesi ve yeni papa sahneleri farklı ve hiç iyi olmadı; çünkü bunu kitapta anlatırken dan brown yapılanları inançları artırmak için yapmıştı yani göstermelik olarak; bunlarda filmde yoktu. Oyunculuk yoktu kim ne yaptı ne etti anlayamadık; en uygun kişi papa seçimini yöneten kişi idi. Fizikçi kadında yer alan kitaptaki özelliklerin hiç biri, filmde oynayan kişide yoktu.

Sorabilirsiniz; hangi kitap tam filme uyarlandı?. Size önerim o zaman malcolm x in kitabını ve filmini izleyin, speeke lee nin yönetmenliğini ve ustalığını görün.

kısaca: izlenebilir bir film ama bence hayal kırıklığı.. Lütfen filmin devamında bu yönetmen ve senarist olmasın..

Tom Hanks’in de oyunculuk adına birşey kattığı yok, zaten senaryoya göre pek birşey yapmasına da gerek yok; orda dursun yeterli!. Çoğunlukla kitapta yer alan diğer oyuncuların yaptıkları ve onlar üstünden uydurdukları gösterildi bizlere zaten..

Hakkında en çok yazmak istediğim film hakkında bu kadar kısa yazmakbeni de üzüyor ama durum bu arkadaşlar; gerçekten bir dan brown hayranı ve bu kitabın filme çevrilemeyeceğini fakat çevrilirse ilk izleyenlerinden biri olacağını söyleyen ben; bu beklentiler ile sonuçta hayal kırıklığına uğradım.

İMDB puanı da çok yüksek, buna da anlam verebilmiş değilim: 6.9 bana göre 6 yı bile haketmiyor.

benim puanım, 5

Yorum Yap