1. Ana Sayfa
  2. Paylaşacağım Yazılar

4440444 sürekli arıyor, neden?

4440444 sürekli arıyor, neden?
4440444 sürekli arıyor
1
3

Merhaba, bugünlerde benimde canımı sıkan ve sürekli aranmam nedeniyle rahatsızlık duygusunu artıran 4440444 numarasının neden aradığını ve ne yapmanız gerekeceğini size anlatmaya çalışacağım. Çünkü, sadece ben aranmıyorum bu şekilde, eminim!

4440444 Yapı Kredi Bankasının müşteri hizmetlerine ait çağrı numarasıdır. Bu numara üzerinden siz kendiniz arayarak bankacılık işlemlerini de yapabilirsiniz; bunun yanında banka da size ulaşmak istediğinde bu numaradan aranıyorsunuz. Ne hikmetse, bu bankada hesabınız olmasa da (daha önce kapatmış olsanız bile) sizi aramaları mümkün. Belirli dönemlerde – genelde kampanya ve kredi kartı işlemleri için – sizleri uzun zaman boyunca sürekli ararlar, bıkana kadar, siz küfürler edip sinirinizi bozana kadar ararlar, dururlar.

4440444 sürekli arıyor

Ama şunu belirteyim; sizi herhangi biri aramıyor, yani canlı – kanlı biri ilk başta yok: sistem (bilgisayar) otomatik olarak aranması gereken (artık bu listeyi neye göre belirliyorlar bilmiyorum) müşterilerin numaralarını sırayla çeviriyor; eğer siz telefonu açarsanız, o an müşteri temsilcisi sizinle konuşmaya başlıyor.

Bir gece ansızın telefonunuz çalabilir diyeceğim ama 4440444 sürekli arıyor ve bu ansızın olmaktan çıkıp rahatsızlık boyutuna ulaşıyor ya o kötü. : )

Yani demem şu: siz telefonu açınca bir süre sessizlik, sonra boşta olan müşteri temsilcisi gelene kadar müzik dinleme, sonra da müşteri temsilcisi ile görüşmeye başlıyorsunuz. Ben mesela tam tarihi hatırlamıyorum ama bir günde tam 17 kez arandım! Yahu aşık mısın nesin kardeş! : )

Peki, 444 0 444 neden arıyor?

Bunun cevabı basit aslında: tamamen duygusal! : ) Bu durumunuza, konumunuza, bankayı kullanım şeklinize göre değişen bir şey. Örneğin kredi kartı borcunuz yüksek ise banka sizi arayıp “kredi kartı borcunuzu 3 ay erteleyebiliriz, şu kadar faiz vs. vs.” demek için arıyor olabilir, kredi kartınızı yenileyelim demek için arayabilir, hesap limitini artırmak için sizi arıyor olabilir ama gördüğünüz gibi bunların hiç biri sizin yararınıza değil; daha çok bankayı ilgilendiren konular. İnsanın sevgilisi bu kadar aramaz be diyesi geliyor insanın bazen. :)

Peki, aranmaktan kurtulmak için ne yapmanız gerekiyor?

  1. telefonu açıp, dertlerini dinleyebilir, sonrasında “hayır, kabul etmiyorum” diyerek telefonu kapatabilirsiniz. (Tabii cazip ama eninde sonunda sizin zararınıza olan şeyin kabul etmeme direncini gösterebilirseniz!)
  2. 4440444 numarasını engelleme işlemini mobil cihazınızda numara engelleme kısmından yaparak, sizi daha arayamamasını sağlayabilirsiniz.
  3. Aradığında telefonu sessize alarak tepkinizi gösterebilirsiniz. (veya açın, karşı taraf sizin sessizliğinizi dinlesin.)

Maalesef günümüzde bankalar müşteri memnuniyeti konusunu abartmaya devam ediyorlar ve sonuçta bu tip durumlar meydana geliyor. Şikayetvar gibi sitelerde onlarca şikayet var, forumlarda desen bin tane… Son zamanlarda azalsa da bazen bu aramaların sayısının gün içerisinde artması sistemsel bir sorun mu banka bilerek mi yapıyor, tabii bilemiyorum.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (3)

  1. Kredi veya kredi kartı borcunuz bulunuyorsa, faiziyle daha çok borçlandırmak için yıldırıncaya kadar arıyorlar ! Otomatik olarak sisteme giriliyor numara ve ulaşana kadar arıyorlar ! Tam bir teknolojik cinayet !

  2. Engellediğim halde bana hala mesaj geliyor(ne yapabilirim?) ve ısrarla arıyorlar cidden çok sinir bozucu bir durum.

    • Müşteri hizmetlerini arayıp söyleyebilirsiniz. Veya devletin sağladığı yeni hizmet ile İleti Yönetim Sistemi ve e-Devlet ekranlarından da kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.