İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. 40 yıllık bekar – sinekritik

40 yıllık bekar – sinekritik


Her gün aksiyon, macera, bilimkurgu derken bir çok iyi film izlerken artık bir de komedi filmi izlemem gerektiğini düşününce o an bulabildiğim bir filmdi ( çünkü komedi filmlerinin çoğu çok saçma oluyor, insan böyle komediyi gerçekten yapabilecek aktörlerin filmlerini arıyor ) Türkçe dublaj olmasının da avantajı ile dvd ye taktığım filmi; izlemeye başladım.

 

Kadınları anlamak zordur aslında; merak ettim bu filmi izlemeye başladıktan sonra: neden kadınlar hergün aynı saatte kalkan, düzgün bir hayatı ve işi olan, evinden işine giden ve onu seven bir kadın olsa onun için herşeyi yapabilecek bir potansiyele sahip erkekleri beğenmezler ya da onları görmezden gelirler? Bulunmaz hint kumaşı bence! Sadece biraz törtülemek gerekecek, sosyalleştirmek… Yuva kurmayı beceren kadınlar, bunu da yaparlardı herhalde değil mi? O yüzden kadınlara sesleniyorum: gözlerinizi açın!

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Judd Apatow aslında komedi türü filmlerine yabancı değil; hatta başka türden film yapmadı belki de! Bir çok komedi filmine yönetmenlik yapan judd apatow, genellikle hollywood’un önemli komedi aktörleriyle çalıştı. Yönettiği filmlerin bir çoğunun imdb oyları da yüksek yani başarılı filmlere imza attı diyebiliriz. Ayrıca, bir çok komedi filmininde yapımcılığını üstlenmiş biri. Yani boş değil!

Filmin oyuncu kadrosu hakkında konuşmak gerekirse, bir çoğu diğer komedi filmlerinde de birlikte oynamış oyuncular. Zaten bu yapımcı ile de diğer filmlerde çalışmış olanlar var. Kadroda bir istikrardan bu konuda söz edebiliriz. Steve Carrell i zaten söylemeye gerek yok, ünlü aktör için bu filmdeki rol gerçekten ” cuk diy ” oturmuş diyebilirim. Gerçekten tam ona yakışan bir rol idi, başarı ile de altından çıktı. Paul Rudd ismini , friends dizisinden hatırlayanlarınız olabilir, filme mimik ve hareketleri ile güzel şeyler kattı diyebilirim. Komedi filmlerinin zaten son zamanlarda aranan yüzlerinden kendisi.

Stece Carrell aynı zamanda senaristi olduğu bu filmde, 40 yıldır bakir olan bir erkeği canlandırıyor. İşe giderken evde yaptıklarını izlerken çok güldüm! Özellikle o kendine doğru çektiği bir alet var, bana gerekli! kaçta kalkıp, ne kadar sürede bunları yapıyor olabilirdim diye düşündüm kendi kendime. Sabah kahvaltısı ile beraber sabah sporunu yapmanın sağlık açısından iyi olduğunu biliyordum ve canlı örneği idi steve carrell. Vucüdu da bu yaptıklarına uygundu. İş yerine de bisikleti ile gitmesi ve bu konunun sürekli yeni kız arkadaş bulurken sorun olacağını düşünmesi ya da sorun olması gerçekten ironikti. İş yerindeki arkadaşlarıyla yaptığı bir konuşma sırasıyda işi kötü eden bir kelime kullanması ( ki çok komikti ) sonucunda başına gelen ” bakir ” olayını irdeleyen bir film, baştan sona. Cinsel öğelere sıkça yer verildi filmde; zaten imdb sitesinde baktığım da film için ” erotik ” tür de belirtilmiş.

Bu şekilde devam eden filmde, arkadaşlarının yönlendirmesi sonucunda bir çok kızla beraber olmaya çalıştı fakat hepsinde başına olur olmadık şeyler geldi; fakat kızlarla her ilk buluşmasında arkadaşlarını da şaşırtan bir tecrübe ile kızlarla konuşması ve onları tavlaması gerçekten süper sahnelerdi, işini biliyordu yani! En sonunda beğendiği kadın ile tanışması, onun ailesiyle ilgilenmesi ve sonucunda gerçeği arkadaşına anlatması ile devam eden film güzel bir müzikal gösteri ile sona eriyor. Ayrıca bu esnada oyuncunun evindeki oyuncak koleksiyonu gerçekten muhteşemdi!

Komik unsurlar vardı baya fakat yine hollywood sinemasının cinselliği ön plana çıkartarak yaptığı bir filmdi. Ailecek izlenecek bir film değil, tek başınıza kaldığınızda değerlendirin.

İMDB puanı 7.5 olan film için ben 7 puan verdim.

iyi seyirler.

Yorum Yap