1. Ana Sayfa
  2. Google Aramalarım
  3. Yeni Yıla Bizden Erken Girecek Ülkeler

Yeni Yıla Bizden Erken Girecek Ülkeler

featured

yeniyilYeni yıl yaklaşırken yılbaşı konusunda akla bazen genel kültür sorularını andıran sorular gelebilir. Yılbaşı için planlar yapılmaya başlandı belki de. Fakat dünyamızın yapısı ve ülkelerin coğrafi konumları nedeniyle her ülke aynı anda yılbaşını kutlamıyor. Yeni yıl kutlamaları bazı ülkelerde erken başlayacak. Yeni yıla bizden erken girecek ülkeler Samoa, Kiribati, Tokelau ve Yeni Zelanda’nın akabinde Avustralya Türkiye Saati ile 15.00 de; Avustralya’dan sonra TSİ 17.00′de Japonya, Kuzey Kore, Güney Kore, Endonezya ve Rusya’daki bir bölgeyle Büyük Okyanus’taki ada ülkeleri Palau ve Doğu Timor yeni yıla bizden erken girecekler. Bu ülkeler yeni yıla ilk girecek ülkeler. Yılbaşını ilk kutlayacak ülkeler acaba çok şanslı mı dersiniz?

Yeni Yıla Bizden Erken Girecek Ülkeler

Bizim ülkemizden önce yılbaşına girecekler de ne olacak diye sorarsanız aslında pek bir şey olmuyor. Sadece onların yeni yıl için kutlama törenleri ve gösterileri sanal aleme daha erken düşüyor. Biz yeni yılın gelmesini beklerken onlar yeni yıla girmiş olacak ve kutlamalarını sosyal medyadan paylaşmış olacaklar. Tek sıra dışı olan şey bu. Geri kalmış hissine kapılmamaya çalışın yani!

Yeni yılın ilk saatlerinde kimisi eğlence mekanlarında kimisi farklı planlarını gerçekleştirmek için geri sayım yaparken kesinlikle benim gibi olanların TRT karşısında milyoner olmayı hayal edeceğini de biliyorum. Bilet almanıza gerek yok; sadece o hayali yaşayacağınıza emin gibiyim. Düşünsenize büyük ikramiye sizlere çıkmış ne güzel olurdu değil mi? Hemen çoğunu çeşitli hayır kurumlarına bağışlardık(!) eminim bunu yapardık. Herkesin şansı bol olsun bu konuda.

Tekrar konumuza dönelim bizden önce yeni yıla girecek ülkeleri yazımızın başında belirttim yani açıkçası pek fark yok saat olarak bizden erken giriyorlar tek fark bu. Yeni yıla ilk giren ülkelerden olan Yeni Zelanda’da coşkuyu haber sitelerinden olsun sosyal medya sitelerinden olsun takip edeceğiz. Yeni Zelanda’dan sonra Avustralya’da kutlamalar yapılacak. Kutlamaların adresi, her yıl olduğu gibi Sydney kenti olacak. Sydney’den görüntüler tüm görsel medyada yerini alacaktır muhtemelen. Avustralya’yı Japonya, Tayvan ve Çin izleyecek. Ardından Rusya, yeni yılı karşılayacak. Yunanistan, Ukrayna, Finlandiya, Mısır ve Güney Afrika yeni yıla Türkiye ile birlikte girecek ülkeler arasında.

Yeni yıla ilk giren ülke: Yeni Zelanda

Yeni yıla son giren ülke: ABD ve Brezilya

 

Yorum Ekle