1. Ana Sayfa
 2. Google Aramalarım

VGZ uzantılı dosyaları açmak ve dosya uzantısını değiştirmek


27

vgzGüvenlik kameralarından bazıları kayıt yaparken, dosyaları .vgz uzantısı ile kaydediyormuş; bunu köyümüzün sitesi için canlı yayın yapsın diye köye taktığımız kameranın kayıtlarını incelerken gördüm. Bu kayıtlardan bazıları işime yarayacağı için, bunları izlemem gerekiyordu ve hemen google’ye sorayım dedim :) VGZ uzantılı dosyaları açmak ve dosya uzantısını değiştirmek için google de yaptığım araştırmalarda, izlemek için bir program ve .vgz dosyalarını ( VGZ ) .avi formatına çeviren bir de converter programı buldum. bunların kullanımı gayet basit.

VGZ uzantılı dosyaları indirmek için, aşağıdaki dosyayı indirmeniz yeterlidir.

VGZ UZANTILI DOSYALAR NASIL AÇILIR?

Vguard DVR kartlar tarafından kaydı yapılmış görüntüleri izleyebilmenizi sağlayan player (oynatıcı) program. tıkla indir

Bu dosyaları bu minnacık program ( exe halinde geliyor ve tek tıkla program açılıyor, kurmaya gerek yok ) ile vgz uzantılı dosyaları izleyebiliyorsunuz artık.

Bu izleme işlevini, güvenlik kamerasını kurduğunuz makinadaki gerekli programdan da izleyebiliyordunuz zaten..

Şimdi ise size, bu dosyayı nasıl avi ye değiştireceğinizi anlatayım.

Aşağıdaki sayfadan DV Player yazan dosyanın karşısındaki winzip e tıklayıp dosyayı indirin ve açın. Tools yazan yerden convertere basıp , formatını değiştireceğiniz dosyayı bulun ve seçin. sonrasında açılan dan MPEG-4 ü seçip tamam deyin, format değiştirme işlevi böylelikle bitmiş oluyor.

DV Player indirmek için tıkla http://www.dsecctv.com/files/DV%20Player_EN.exe

İşinize yaradıysa, bir teşekkürü çok görmeyin =)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (27)

Popüler Yorumlar
 1. [quote]saolasın. programı calıştırıyorum cevirmeye başlattığımda pc donuyor. napcam dediklerini yaptım hepsini[/quote]

  Dostum, bu bilgisayar donanımlarından kaynaklanan bir şey; daha sağlıklı bir makine ile dene… Çünkü biz de herhangi bir donma vs. olmadan gayet rahat bir şekilde bu dönüştürme işlemlerini gerçekleştirdik.

 2. Çok teşekkürler…

 3. Çok teşekkürler…

Yapılan Yorumlar
 1. kardesim çok çok teşekkür ederim çok işime yaradı.nice paylaşımlara…

 2. kardesim çok çok teşekkür ederim çok işime yaradı.nice paylaşımlara…

 3. saolasın. programı calıştırıyorum cevirmeye başlattığımda pc donuyor. napcam dediklerini yaptım hepsini

 4. saolasın. programı calıştırıyorum cevirmeye başlattığımda pc donuyor. napcam dediklerini yaptım hepsini

 5. [quote]saolasın. programı calıştırıyorum cevirmeye başlattığımda pc donuyor. napcam dediklerini yaptım hepsini[/quote]

  Dostum, bu bilgisayar donanımlarından kaynaklanan bir şey; daha sağlıklı bir makine ile dene… Çünkü biz de herhangi bir donma vs. olmadan gayet rahat bir şekilde bu dönüştürme işlemlerini gerçekleştirdik.

 6. [quote]saolasın. programı calıştırıyorum cevirmeye başlattığımda pc donuyor. napcam dediklerini yaptım hepsini[/quote]

  Dostum, bu bilgisayar donanımlarından kaynaklanan bir şey; daha sağlıklı bir makine ile dene… Çünkü biz de herhangi bir donma vs. olmadan gayet rahat bir şekilde bu dönüştürme işlemlerini gerçekleştirdik.

 7. süpersin kardaş

 8. süpersin kardaş

 9. güzel bir paylaşım teşekkürler

 10. güzel bir paylaşım teşekkürler

 11. paylaşım ıcın tşk fakat dosyayı convert ederken 4 mb den sonra donuyor ve program yanıt vermıyor.kamera programının player ındada aynı sorunu yapıyor zaten.baska bır converter varmı onerebılecegın?

 12. paylaşım ıcın tşk fakat dosyayı convert ederken 4 mb den sonra donuyor ve program yanıt vermıyor.kamera programının player ındada aynı sorunu yapıyor zaten.baska bır converter varmı onerebılecegın?

 13. Ben de herhangi bir sorun yaşanmadı; daha çok bilgisayar kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor senin ki.. formattan sonra dene veya başka bir pc de dene..

  kolay gelsin.

 14. Ben de herhangi bir sorun yaşanmadı; daha çok bilgisayar kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor senin ki.. formattan sonra dene veya başka bir pc de dene..

  kolay gelsin.

 15. Teşşekkur Edirim Güzel Anlatım olmuş işime yaradı Devam

 16. Teşşekkur Edirim Güzel Anlatım olmuş işime yaradı Devam

 17. .vgz uzantılı dosyaları hangi programla editleyebilirim ? kes,böl, birleştir gibi…

 18. .vgz uzantılı dosyaları hangi programla editleyebilirim ? kes,böl, birleştir gibi…

 19. zaten vg playerın ara yüzü değişiği,bu programın yaptığı herşeyi vg player yapıyor ve vg player kes böl gibi edit işlerinide yapıyor aynen bu program gibi

 20. zaten vg playerın ara yüzü değişiği,bu programın yaptığı herşeyi vg player yapıyor ve vg player kes böl gibi edit işlerinide yapıyor aynen bu program gibi

 21. Çok teşekkürler…

 22. Çok teşekkürler…

 23. file open hatası veriyor

 24. file open hatası veriyor

 25. 7 sene önce

  Teşekkürler

 26. indirme linkini göndere bilirmisiniz. sayfanızda göremedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.