İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler

Kaçıklar Üniversitesi – Sinekritik


0

Eğlenceli ve komik olsun hem de benim yaşıma uygun olsun, fazla düşündürmesin güldürsün geçsin tipinde bir film mi arıyorsun? İşte sana bu filmlerin öncüsü diyebileceğim bir film : Kaçıklar üniversite.

a

Filmi hiç araştırmadan sadece komedi filmi olduğunu bilerek, gülmek istediğimden dolayı izlemeye başladım, bana herhangi bir katkısı veya başka birşey yapmamasına rağmen bazı sahnelerinde midemirsada, bazı sahnelerinde de midemi ağrıtacak kadar güldürse de iyi bir filmdi; zaten imdb sitesinde 6 puan almış. amerikan pastası filmini beğenen herkesin izleyebileceği bir film!. bulandı

Amerikan pastası demişken, bu serinin son filmi olan çıplaklar koşusu filmini izlemeyen yoktur: bu filmde yer alan sahneler ( ki film 2009 yapımı ) aslında van willer kaçıklar üniversitesi filminde birebir yer alıyordu fakat 2002 çekimi bir film olduğundanmıdır bilinmez o kadar da erotik – açık saçık değildi… örneklerle açıklayacak olursam; van willer filminde çıplaklar koşusu var ama sadece belden yukarsını gösteriyor =) veya van willerde bir beta grubu vardı… veya van willerde de öğrencinin eninde sonunda derslerine konstrante olması işleniyordu… veya van willerde de o okulun inanılmaz öğrencisi bir spor dalıyla alakalıydı ve onun için uğraşıyordu… ve van willer de de iki grup arasındaki çatışma ve birbirlerine yaptıkları işleniyordu… Yani kısacası amerikan pastası 5 herşeyini nerdeyse bu filmden çalarak daha fazla çıplaklık katarak ortaya çıktı diyebilirim…

her neyse, van willerin daha iyi bir konusu olduğunu söylemekte yarar var çünkü daha bir duygusal, daha bir romantik, daha bir saf, daha bir topluca izlenebilecek bir film olduğu kesin… izlerken sıkılmadım, son 20 dk sında gülmekten mideme ağrılar girdi demişmiydim ? ( ki film sonunda zararlı çıkan midem olmuştu ) başroldeki oyuncularımızdan ryan, gerçekten başarılı bir oyunculuk çıkardı. Role de uygundu, fakat yanına asistan olarak almaya çalıştığı öğrenciyi niye aldığını – almak istediğini öğrenemedik çünkü direk o konuyla başlamıştı film.. yine de asistan olarak seçtiği oyuncu da yabana atılmayacak bir oyunculuk sergiledi; daha önce sitemde de sinekritiğini yazdığım Harold And Kumar filminden izlediğimiz kal penn saf öğrenci rolünü gerçekten başaryla oynadı.

Filmin konusuna gelince, 7 senedir baba parsıyla okulda okuyan van wilder artık okulun en gözde öğrencisidir, fakat okulu bitirmeyi hiç düşünmemektedir, bu yüzden de sürekli deslerden bilerek kalmakta ve kendini başka işlerle meşgul etmektedir: sağlık durumu kötü olanlara yardımcı olmak, kızlarla ilişkileri kötü olanlara yardımcı olmak, parti düzenlemek, yüzme takımını organize etmek gibi… Bu gözdelik, yerel bir gazetenin ilgisini çeker ve bunun için bir bayan gazeteciye görev verilir: onun hakkında haber yapmak!. Tam bu sırada babasının artık ona para yollamayacağını öğrenen van, yanına aldığım asistanının da önerisiyie yeni yeteneğini keşfeder. parti düzenlemek. Bu işten para kazanmaya başladıktan sonra gazeteciden hoşlanmaya başlar ve onun telkinleriyle zamanla okulu bitirmek için uğraşmaya çalışır; fakat gazetecinin sevgilisinin komplosuyla ceza alır ve onlarla uğraşmak zorunda kalır… ve tabii ki mutlu son =)

izleyenlere herhangi bir katkısı olduğunu düşünmediğim bu film gülmek için yapılmış bir film diyebilirim; onun için boş vaktiniz varsa izleyin derim.

iyi seyirler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle