İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. RSS Graffiti Alternatifleri

RSS Graffiti Alternatifleri

rss-graffiti-ends-300x244

rss-graffitiHerkes kadar ben de RSS Graffiti facebook uygulamasını, blogumdaki içerikleri değişik facebook sayfalarına aktarmak için kullanıyordum. RSS Graffiti ne yazık ki 1 mayıs 2015 itibariyle kepenkleri kapattı. Ücretsiz bir şekilde ancak bu kadar! Bir ara ücretli oldu ama kullanıcıların ancak %0,25 i ücret ödemiş. Komik bir rakam. Güzel bir plan program ile uygulamayı pazarlamayı başaramayan ekip, kapatma yoluna gitmiş. Ben de dahil bir çok kullanıcı bu durumda farklı alternatiflere yönelmek istemiştir: çünkü oluşan bu eksikliği/boşluğu doldurmak gerek. Ben de bu yazımda siz web sitesi yöneticilerine rss graffiti alternatifleri hangileri ise onları anlatacağım. Seçenekleriniz bol olacak. 🙂

RSS Graffiti Alternatifleri

1 – TwitterFeed

TwitterFeed ücretsiz bir hizmet. Sitenizin RSS beslemesini bu siteye ekliyorsunuz. Sonrasında twitter hesabınıza bağlıyorsunuz. Son olarak da twitter hesabınız ile facebook sayfanızı birleştiriyorsunuz. Böylelikle yazdığınız her yazı önce twitter’e ondan sonra da Facebook sayfanıza düşüyor.

2 – IFTTT

IFTTT wordpress kullanıcılarına daha çok yardımcı olacak bir sistem. Fakat ben güvenemedim. İsteyen sitesine girip deneyebilir, işte link:

https://ifttt.com/recipes/1485-from-wordpress-to-facebook-fanpage

Tabii biraz ingilizce bilmek şart. : )

3 – Eklenti Yardımıyla

Tabii ki wordpress siteler için bu seçeneği veriyorum. Kuracağınız eklentiler yardımıyla da facebook sayfanıza yazılarınızı gönderebilirsiniz. Bu konuda en iyisi şuanda gözüken Social Network Auto Poster eklentisi. WordPress eklenti arama kısmından aratıp, kurabilirsiniz. Bunun dışında benzer işlevi gören eklentiler olarak ise şunlar göze çarpmakta:

  • WordPress auto share Post
  • 1 click retweet share like
  • Mail chimp social

Arama dizinine yazarak bu eklentileri bulabilir, deneyebilirsiniz. Ben açıkçası sadece Social Network Auto Poster eklentisini denedim ve beğendim. WordPress eklenti dizininde de 5 üzerinden 4.3 puan almış durumda ve indirilme sayısı hayli fazla. Sadece facebook değil bir çok sosyal medya sitesine de içerikleri gönderebildiğini ekleyeyim.

4 – Bu son seçenek biraz daha profesyonel olacak. Bunun için PHP bilmeniz gerekiyor. PHP kodlarıyla ve facebook geliştirici sayfasından elde edeceğiniz token kodları yardımıyla yazacağınız bir PHP dosyasını Cron ile zamanlayıp, gün içinde yazılarınızın sayfanıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu da çok güzel bir şekilde şu sayfada anlatmışlar:

http://www.pontikis.net/blog/auto_post_on_facebook_with_php

Kaynak: http://merabheja.com/rss-graffiti-alternatives/

Bu şekilde rss graffiti eksikliği sorununu çözmüş olacaksınız

Yorum Yap