1. Ana Sayfa
  2. Pinterest
  3. Pinterest nedir?

Pinterest nedir?

pinterest

Son bir kaç ayda pinterest adını duymayan kalmadı diyebiliriz; bir çok gazetede ve web sayfasında hakkında yazılar yazıldı ve bir çok şirkette bu yeni sosyal medya mecrasında yer almak, uygulamalar geliştirmek için kolları sıvaladı. Peki pinterest nedir?

pinterest
pinterest

Pinterest; 2009 yılında geliştirilmeye başlandı ve mart 2010 yılında kapalı bir şekilde, sadece davetiye sistemiyle beta haliyle yayına başladı. Pinterest benzeri bir sistem daha önceleri denenmişti; fakat başarılı olamamıştı. Yazıların akış şeklinde yayınlanması zaten son zamanlarda bir çok sitede kullanılmaya başlandı. 2011 yılında Time dergisinde, yılın en iyi 50 sitesi arasında gösterilmesi; pinterest için sıçrayış oldu diyebiliriz. Yakalanan ivme neticesinde geliştiriciler, iphone, ipad gibi dünya çapında satış rekorları kıran mobil sektörüne de adım atınca; önündeki tüm engeller kalkmış oldu ve zamanın şartlarına uygun bir şekilde hareket ettiğinden geniş bir kitleye ulaştı. Şuanda 12 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan sitenin; özellikle son dönemde yıldızı parlaması neticesinde, şirketlerin de ilgisini çektiğini söylemek gerek.

Pinterest nedir?

Aşağıda; size nette dolaşırken bulduğum ve pinterest nedir? sorusunun cevabını veren bir resim paylaşmadan önce şunu söylemek istiyorum: pinterest; kullanıcılarına en çok geri dönüşüm sağlayan ve şirketlerin reklamlarını daha başarılı bir şekilde sunduğu bir site haline geldi. Kullanıcılarının çoğu, siteyi aktif olarak kullanan ve değerlendiren bireyler oldukları için; bunu değerlendirmek isteyen onlarca şirkette sıraya girmiş durumda…

pinterest
pinterest

Yorum Ekle