İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar
  3. Opera VPN nasıl kullanılır

Opera VPN nasıl kullanılır

ekran-alintisi

Opera tarayıcısı yeni özellikleri ile birlikte ücretsiz VPN desteği sunuyor. Özellikle yasaklı sitelere girmek veya zaman zaman meydana gelen sosyal medya sitelerine erişim sorunu/kısıtlaması engellerini geçmek için Opera VPN kullanmak isteyebilirsiniz. Ben de bu yazımda sizlere Opera üzerinden ücretsiz nasıl VPN kullanabileceğinizi anlatacağım. En popüler internet tarayıcıları arasında yer alan Opera, son güncellemeler ile ücretsiz VPN servisi entegre şekilde geliyor. Böylece VPN kullanmak isteyen kullanıcılar ek program kurmadan veya ücret ödemeden Opera üzerinden VPN kullanabiliyor.

Opera VPN kullanımı

VPN hizmetinden faydalanabilmek için son sürüm Opera’yı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Opera’nın son sürümünü resmi sayfasından indirebilirsiniz. (buraya tıklayın) (Bu arada Opera VPN’nin mobil versiyonlarının da olduğunu, ilgili linkten onları da indirebileceğinizi söyleyeyim, fakat bu anlatım PC versiyonu için yapılmıştır) Yeni ve güncel tarayıcıyı indirip kurduktan sonra sol tarafta bulunan menü sekmesinden ayarlara tıklayın, gizlilik ve güvenlik seçeneğine basın. Açılan kısımda VPN ayarları kısmı var. Yanındaki tike bastığınızda tarayıcı kısmınızın sol üst kısmında VPN yazısını resimde olduğu gibi göreceksiniz. İsterseniz gezinme çubuğunun sol kısmında yer alan VPN sekmesinden ülke seçimi yapabilirsiniz. VPN kısmını isterseniz bu kısımdan aktif/pasif yapabilirsiniz. Ülke seçenekleri arasında şimdilik Almanya, Kanada, Singapur, Hollanda ve ABD yer alıyor. Daha sonra bu ülkelere eklemeler mutlaka olacaktır.

ekran-alintisi
Opera VPN aktifleştirme

Sizde Opera VPN kullanarak giriş yapamadığınız sitelere güvenle girebileceksiniz. VPN kullanımını, program kullanılmasını pek önermiyorum. Fakat Opera bu konuda biraz daha güvenli diyebilirim. Güvenlik isteyen önemli işlemlerinizi tabii ki VPN üzerinden yapmayın.

Yorum Yap