İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Mynet Depo yayında – Dosya paylaşım ( Eleştiri )


6

Neden başkalarının yaptıklarını aradan uzun zaman geçtikten sonra alıp kullanıyoruz? matbaa ülkemize kaç sene sonra geldi?

Üzülüyorum bu tip konulara… Daha önce ŞU sayfada mynete girmeme konusunda bir karar aldığımı yazmıştım ve bu konuda haklıyım. Hep kopyacı zihniyet, hep başkalarının düşüncesini önemsemeyen bir zihniyet ile yönetliyor bu site… O yazımda herşeyi yazmadım belki ama bir çok şeye değindim. Ve bakın mynet ne yapmış: mynet depo hizmeti açmış! Yahu, senin neyine? Oyun siteleri yok iken ( ki şuanda oyun konusunda en çok oynanılan sitelerden biri mynet bana göre, özellikle çalışanlar tarafından ) sende vardı ve bu işte başarılısın. Buna yoğunlaş! Halen oyun salonların aynı ve teknolojiye ayak uyduramıyor, bir gamyun gibi değil mesela… Video siteleri açıldı geç uyandın sende açtın ama bir karar veremedin sürekli değiştin! Bugün bir çok site veya içerik yönetim sistemi ( joomla gibi ) bir çok video paylaşım sitesindenki videoların yayınlanmasını sağlarken kimse seni önemsemiyor! Faceookta ben mynetten paylaşılmış bir video görmedim ya da bir mynet joomla eklentisi görmedim! Bunlara yoğunlaşsan mynet yönetimi?

Mynet depo imiş! Peh!

Bana göre internet dünyası üzerindeki en iyi domain: mynet. Fakat yönetim olarak o kadar basit ve ileriyi göremeyen bir yapıya sahiplerki proje üretmekte acizler ve sürekli kopyacı zihniyetle istikrarı sağlayıp onu geliştirememekle nerelere varacaklarını inanın bende bilmiyorum.

reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerekten ve bir türk sitesi olduğundan dolayı hiç olmazsa duyurusunu yapalım diye siteme ekliyorum bu haberi…

Elindeki kıt kaynakları bu tip bir konu için harcamayı nasıl kararlaştırdılar bilmiyorum ama yine plansız hareket ettiklerini düşünüyorum, kendileri açısından hayırlı olsun.

Aynı zamanda dosya paylaşım hizmeti de veren servis ile boyutu 100 Megabyte’a kadar olan tüm dosyalarınızı tek seferde deponuza yükleyebilecek veya bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Yüksek dosya kapasitesi sayesinde dosyalarınızı silmenize gerek kalmadan güvenle saklayabiliyorsunuz. Dilerseniz yüklediğiniz müzik, film, resim veya program dosyalarınız içinden seçtiklerinizi, istediğiniz arkadaşlarınızla veya herkes ile rahatlıkla paylaşmanız da mümkün.

İndirmek istediğiniz dosyanın bir çok alternatifine arama kutusu sayesinde ulaşabilir, rahatlıkla bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Dosyalarınızı, sitenizde veya forumlarda diğer ziyaretçiler ile paylaşabilirsiniz.

Bu uygulama için öncelikle iyi bir denetim olmalı idi bana göre; var mı bilmiyorum: fakat suistimala açık bir uygulama olacak bu… Hiç olmassa rapidshare için iyi bir alternatif olacak gibi, tabii şimdilik! Mynet depo hizmetini kullanmak için, mynet üyesi olmanız kâfi.

Eklemekte fayda var: bu tip uygulamalar siteler için gerekli olabilir, hatta hizmeti tam olarak kullandıktan ve hizmet tam olarak kullanıldıktan sonra daha iyi katkısı olacaktır mynete. Fakat, neden şimdi? Bu tip siteler senelerdir var, ben işte buna kızıyorum! ve kendim kullanmayacağım, çünkü myneti protesto ediyorum; tek katkım bu yazıyı yayınlamakla olacak. Umarım akıllanırlar!

Hizmeti kullanmak için: http://depo.mynet.com/web2/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. :-| tamm

 2. :-| tamm

 3. 12 sene önce

  :oops:

Yapılan Yorumlar
 1. 12 sene önce

  :oops:

 2. 12 sene önce

  :oops:

 3. 6 ay önce

  hahaha :) tesadüfen gördm mynet hakkındaki konuyu. sanırım sen mynet hakkında hiç bir bilgiye vakıf değilsin mynet dediğin bir kurum bugün türkiyenin en büyük medya şirketlerinden 1 tanesidir. 27 yıllık bir internet geçmişi var ve bunca yıl kendilerini geliştirmemişler öylemi :) mynet yokken vamrıydı okey veya bilardo oyunları :) veya mail servisi hani geliştiremiyorlar diyorsunya bugün bilardo batak ve okey oyunları üzerine site açanların hepsi mynete özenerek açıldığını hatırlatırım :) mynet tartışmasız türkiyenin en büyük web portalıdır. mynetin kendi yazılımcıları var özellikler java proğramlama konusunda türkiyenin en iyi java kodlayıcıları olduğunuda hatırlatırım..

  • Merhaba,
   Yazımı okumadınız sanırım. Ben ne anlatmışım, siz ne diyorsunuz. :) Mynet’e vakıfım çünkü video hizmetini kurduğunda da en çok video yükleyenlerden ve mynet yönetiminden davet alanlardan biriyim.
   Uzun bir konu yalnız yazımız Mynet Depo’yu anlatıyor ve yazıda da dediğim gibi Mynet’in neyine depo özelliği! 2009 yılında yazmışım yazıyı ve günümüze geldiğimizde mynet depo diye google üzerinde arama yaptığında bir çok kişinin mağdur olduğunu göreceksin. Bu mu büyük şirket / kurum? Yapma… :)
   Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.