İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılarım
  3. Kitap Yorum: Aşkın Gözyaşları 2

Kitap Yorum: Aşkın Gözyaşları 2


aşkın gözyaşları 2İlkini büyük bir çoşkuyla bitirmiştim, beni alıp götürmüştü uzaklara: derin düşüncelere dalmıştım. İkincisinin nasıl olacağını merak ediyordum ama şunu belirtmek isterim: ilk kitabı bitirdiğimde, ikinci bir kitabının olacağını sanmıyordum. Zaten kitabın sonunda yazar bu durumu açıklar nitelikte 2 sayfalık bir yazı yazmış. Ve ben de süprize devam edeyim: serinin 3. 4. ve 5. kitaplarının da 2011 yılı içerisinde çıkacağını söyleyeyim!

Yazarın stili çok sade ve anlaşılır nitelikte: farsça gibi bir dil ile haşır neşir olan kişinin hayat hikayesini anlatırken seçeceği kelimelerin sade olmasına gerçekten önem vermiş yazar. Biz de yazılanları anlamakta zorluk çekmedik: hatta derin düşüncelere daldık.

2. kitap, ilk kitaptan biraz daha sıkıcı: bunu kabul etmek gerek… Çünkü bu kitapta daha derinlere inilmiş. Daha fazla hikaye var, daha fazla karşılıklı konuşma var…

Ben okurken gerçekten çok şey öğrendim, çok şey düşündüm: her insanın iç muhasebesini yapmasına yarayacak bir kitap…

MUTLAKA OKUNMALI…

Yorum Ekle

Yorumlar (3)

  1. bu iki kitap aynı konuyu mu işliyor yoksa birbirlerinin devamı niteliğinde? merak ettim edineyim bende

  2. benzer şeyler var. ikisinde de belirli bir dönemi baştan sona anlatıyor. ama ilkinde şems tebrizinin açısından, ikincisinde mevlananın açısından bakıyoruz daha çok olaylara ve takip ettiğimiz karakterler bunlar… mutlaka okumalısın. sıkılmazsın emin ol. :)

  3. çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir