İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. iPhone’a Müzik Yükleme (Resimli Anlatım)

iPhone’a Müzik Yükleme (Resimli Anlatım)

featured

iPhone bazı kullanıcılar için vazgeçilmezdir. Dünyanın en çok satan cihazları arasında yer alan iPhone marka telefonlara müzik yüklemek ise, diğer markalara göre biraz daha karmaşık hatta zor: tabii ki müzik yükleme işlemi hakkında daha önce bir deneme yapmadıysanız! Eğer bilgisayarınızda iTunes yüklüyse, iPhone telefonunuza müzik yükleme işlemini yapabilirsiniz. İlk başta size zor gelse de telefonda müzik dinlemek isteyebilirsiniz. iPhone’a müzik yüklemek için öncelikle iTunes programına ihtiyacınız var. Eğer bilgisayarınızda yoksa, iTunes indirme sitesinden indirerek, bilgisayarınıza yükleyerek işlemlere başlayınız. iTunes’in son sürümünü indirmeyi/kullanmayı unutmayın.

iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir?

iphone cihazlara müzik yükleme işlemi aslında çok basit.

iPhone Müzik Yükleme (Resimli Anlatım)

Aşağıdaki adımları sırasıyla uyguladığınızda iPhone müzik yükleme işlemini başarıyla tamamlayacaksınız.

Bilgisayarınızdan iTunes programını açın, ardıntan iPhone USB kablosu ile bilgisayarınıza cihazınızı bağlayın. Sonrasında cihazınızı programın görmesini bekleyin.

Bilgisayarınız iPhone telefonunuzu gördükten sonra ekranda aşağıdaki gibi bir kısım açılacak. Bu kısımdan önce program sizden (eğer ilk kez iTunes kullanıyorsanız) cihazınızla eşleşmek için izin isteyebilir; sürdür seçeneğine basın. Bunun dışında cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda, “güven” seçeneğini de işaretlemeniz gerekiyor ilk başlarda… Yoksa bilgisayar zaten telefonunuzu görmez. Eğer aşağıdaki resimdeki ekran gelmişse, her şey yolunda demektir: bilgisayar cihazınızı görüyor ve müzik eklemek için iPhone cihazınız hazır kıta bekliyor demektir.

iPhone müzik yükleme ilk aşama

Eğer bu kısımı göremiyorsanız, sol üst tarafta telefon simgesi var; ona bastığınızda da yukarıdaki ekran açılır. (yani menülerde gezinirken, yukarıdaki ekranı bulamazsanız, telefon simgesi sol üstte var, ona bastığınızda yine bu yukarıdaki ekran açılır)

Açılan ekranda “Müzikleri ve videoları elle yönet” seçeneğinin seçili olması gerekiyor. Genelde otomatik olarak seçili olur ama değilse, siz seçin. Seçtikten sonra uygula veya eşzamanla veya bitti seçeneğini tıklayın.

Şimdi gelelim müzik yükleme işlemini yapmaya ki önemli olan da bu zaten sizin için. Sağ tarafta yer alan “aygıtınızda” kısmının altındaki müzikler seçeneğine tıkladığınızda “cihazınızda olan müziklerin” listesini göreceksiniz, eğer yoksa zaten boştur, varsa da olanları göreceksiniz.

Şimdi bu ekranda yapmanız gereken tek şey, iPhone cihazınıza yüklemek istediğiniz müzikleri fareniz ile seçip, çekerek, iTunes ekranına bırakmak… İşlem bu kadar basit.

iPhone müzik yükleme çek bırak

Bu işlem sonrası eşzamanla ya basıyorsunuz (yeni güncelleme ile birlikte otomatik eşzamanlama oluyor ama ne olur ne olmaz diyerek siz basın yine) ve müzikler cihazınıza yüklenmiş oluyor. Eğer bu ekranda müzikler konusunda hatalar alırsanız, muhtemelen mp3 dosyaları bozuktur, düzgün bir şekilde indirilmemiştir. Özellikle Youtube videolarını mp3 formatına çevirenlerin sık sık müzik atarken sorun yaşadığını okudum. Sağlam MP3 dosyaları ile bu işlemleri denemeniz sizin faydanıza.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]BU KISMI MUTLAKA OKUYUN!:[/box]

Eğer daha önce yukarıdaki işlemleri yaparak iPhone cihazınıza müzik yükleme işlemi yaptıysanız, bu eş zamanlama işlemi sırasında eski müzikleriniz silinir ve yerine en son yükledikleriniz gelir. Dikkat edin! Eğer yukarıdaki işlemleri hep aynı bilgisayardan yaptıysanız ve müzik dosyaları bilgisayarınızda yine aynı klasör içindeyse sorun olmaz. Yine de müzik yükleme işlemi sonrası kontrol etmekte fayda var.

Evet bu yazımda sizlere, bilgisayarınızdaki MP3 yani müzik dosyalarını iPhone telefonunuza nasıl yüklersiniz sorusunun cevabını anlattım. Burada iPhone telefon ve onun için yapılmış olan iTunes programından yararlandık; bir de tabii ki bilgisayar olmak zorunda… Bu MP3 yükleme işlemi için çeşitli programlarda var piyasa da ama ben Apple tarafından da onaylı olan bu işlemi sizlere anlatmak istedim. Umarım faydalı olmuştur. Sorusu olan yazabilir.

Yorum Ekle