info string exceed hata çözümü
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

info string exceed hata çözümü

0

info string exceed hatası90’lı yılların sonunda en popüler oyun Half-Life idi. İnternet kafeler bu oyunu oynamak için gelen öğrenciler ile dolup taşardı. Hala hayranları var; hatta dünya çapında yarışmalar bile yapılmaya devam ediyor. Bu oyunu oynarken bazı hatalarla karşılaşmak mümkün. Bu hatalardan biri de info string exceed hatasıdır. Bu hata Half-Life motorunda ‘ setinfo ‘ ile kaydedilmiş değerlerin limitini aşması ve motorun bunu okuyamaması sonucu oluşur. ‘ setinfo ‘ komutu direk olarak oyun motoruna veri gönderen bir komuttur. info string exceed hata çözümü için aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:

Oyunumuz içerisinde yer alan (Oyunun kısayoluna sağ tıklayıp hedef konumu bul diyerek dosyanızın bulunduğu dizini bulabilirsiniz) config.cfg dosyasını açın ve gereksiz olan setinfo parametrelerini silerek kurtulabilirsiniz. Tabii aklınıza şu soru gelebilir: hangi parametreler gereksiz? O yüzden aşağıdaki diğer adımları deneyebilirsiniz. Bu arada eğer oyun için ek cfgler kullanıyorsanız aynı işlemi bu dosyalarda da uygulamanız gerekmektedir.

Ben hiç uğraşamam diyorsanız, en kısa yola: Counter klasörünün içerisinde (veya bilgisayarım > C > program files > valve > cstrike) yer alan config dosyasını silmek!! Fakat öncesinde bir yedeğini her ihtimale karşı almayı unutmayın!

Oyundayken konsola tek tek kopyala-yapıştır yapınız, tırnaklar ” dahil.

setinfo _pw “”
setinfo rate “”
setinfo cl_lw “”
setinfo cl_lc “”
setinfo model “”

bunları yaptıktan sonra setinfo _pw şifreniz şeklinde şifrenizi girin.

Kendinizde bir (cfg ) dosyası oluşturabilirsiniz. Eğer oyununuzun içinde yoksa da bu işlemi yapabilirsiniz.

setinfo rate “”
setinfo _rate “”
setinfo _pw “”
setinfo _lang “”
setinfo cl_updaterate “”
setinfo _cl_updaterate “”
setinfo _model “”
setinfo model “”

Şu kodları bir CFG şeklinde yazın. Sonra bunu cstrike içine atın, asıl cfgnizi çalıştırdıktan sonra, bunu da çalıştırın.

Bunlardan herhangi biriyle info string exceed hata çözümü yapabilirsiniz.

Okumaya Devam Et
Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle