Oyun: Big or Small (Büyük ya da Küçük) adlı eğlenceli zeka oyunu
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Oyun: Big or Small (Büyük ya da Küçük) adlı eğlenceli zeka oyunu

0

big-or-small-buyuk-yada-kucuk (3)Akıllı telefonlar elden düşmüyor. Sosyal medya bağımlılık olmuş durumda. Buna rağmen telefonunuzu eğer elinizden bırakamıyorsanız eğlenceli ve zeka geliştirici oyunlar oynamak iyi fikir olabilir. Bunlardan biri de Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenci olan arkadaşımızın geliştirdiği ilk oyunu olan Big or Small. Türkçe olarak Büyük ya da Küçük diye çevirebiliriz. Google Play‘den ücretsiz olarak oynayabileceğiniz oyun ilk başta ilginç gelse de zamanla sizi zorlayacak yeni seviyeler ile karşılaşacaksınız. Öğrenci arkadaşlara örnek olması, ülkemizde bu ve daha iyi projelerin üretilebilmesi açısından bu oyuna vereceğiniz destek çok önemlidir. Gelelim oyunun özelliklerine:

Oyun Andengine oyun motoru kullanılarak Java programlama diliyle geliştirilmiştir. Big or Small (Büyük ya da Küçük) oyunu sayısal ve zihinsel zekanızı test etmek için geliştirildi. Aynı zamanda çocuklar için de eğlenceli ve eğitici bir bulmaca oyunudur. Kız, erkek , yaşlı ve genç demeden herkesin oynayabileceği bu oyun ile yüksek skorlar yaparak arkadaşlarınızla karşılaştırabilir ve dikkatinizi ölçebilirsiniz. Çünkü oyun yüksek derecede dikkat gerektiriyor.

Oyunu oynarken dikkat etmeniz gerekenler;

  1. Verilen sayıyı aklında tut.
  2. Ekrana dokunduğunda zaman süre başlayacak.
  3. Zaman dolmadan kararını vermelisin.(2 saniye)
  4. Sonraki sayı büyük mü? küçük mü?
  5. Seviye arttıkça sayı basamakları da artacak.

Ücretsiz oyun olan Big or Small indirmek için android telefonunuzdan Google Play’e giriş yapın ve arama kısmına Big or Small yazıp indirin. Veya telefonunuzdan bu yazıyı okuyorsanız aşağıdaki bağlantıyı yeni sekmede kopyalayıp açın, direk olarak Google Play sayfası açılacaktır. Oyunu kurabilirsiniz.

Big or Small indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nurada.bigorsmall

Oyun ile ilgili görseller:

Şimdi hazırsan bu beyin egzersizine başlayabilirsin. Google Playde oy ve yorumlarınızı eklemeyi unutmayın.

NOT: Bu yazıyı hazırlarken oyunun İOS veya Windows Mobile versiyonları yoktu. Eğer oyun gereken ilgiyi çekerse bu oyunun diğer akıllı telefon platformları içinde üretileceğine eminim.

İyi eğlenceler…

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir
Bu düğmeler, başka!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle