İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Blackberry Reload Software:513 Sorunu Çözümü

Blackberry Reload Software:513 Sorunu Çözümü

featured

error Reload Software 513Blackberry marka telefonlarınızda yaşanan hatalardan biri de Reload Software:513 Sorunu. Bu hatanın kaynağı yazılımsal. Yani çözümü de yazılımsal. Bunun için bilgisayarınıza blackberry resmi yazılımlarını indirmeniz gerekmektedir. Pilinizin en az %50 olmasına dikkat edin. Bir de USB kablo gerekiyor. Gerekli yazılım dosyalarını indirdikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Böylelikle Blackberry Reload Software:513 Sorunu Çözümü başarıyla tamamlanmış olacaktır.

İndirmeniz gereken yazılım programları ise;

  1. BBSAK programını indirin. ( Google ye BBSAK yazdığınızda ilk çıkan siteden indirin.)

2 – cihazınız icin en son yazılımı indirin. ( Aşağıdaki linki açın, kullandığınız hattı listede bulup tıklayın. Sonra telefonunuzun modelini seçin ve yazılımın indirilmesine başlasın. )

http://us.blackberry.com/support/apps-and-software/desktop-and-device-download-sites.html

3 – BlackBerry Desktop Software yi indirin. (Google ye yazıp blackberry resmi sitesinden indirin.)

Bu yazılımları kurmadan önce EĞER VARSA bilgisayarınızdaki tüm blackberry yazılımlarını denetim masası>Program ekle kaldır bölümünden kaldıralım! Bu yazılımları kaldırma işlemi anında telefonunuzu sakın bilgisayara bağlamayın!  Kaldırma işlemi bittikten sonra C:\Program Files (x86)\Common Files\içindeki Research In Motion klasörünü kontrol edelim, eğer böyle bir klasör kaldıysa yani varsa onu da siliyoruz.

Şimdi geldi, telefonda yer alan Reload Software:513 hatasını çözmek ve telefonu kullanır hale getirmek için kurmamız gereken yazılımlara.. Bu 3 programı yukarıda vermiş olduğum sıralamanın tam tersine göre (yani 3-2-1 şeklinde) kuralım. Kurulum işlemi bittikten sonra C:\Program Files (x86)\Common Files\Research In Motion\AppLoader dizini icindeki vendor.xml dosyasını silelim.

İLK İŞLEM: Telefonu bilgisayara usb kablosu ile bağlayalım. Bir süre bekleyin. Sonra BBSAK programı ile  baglayarak ilk once, bbsak programi yardımı ile Backup/Restore>Wipe Device deyin, işlem bitip telefon ekranında 507 yazısını görene kadar bekleyelim. Bu aşamada Mics/Factory Reset deyip yine bekleyelim; bu işlem biraz uzun sürebiliyor. İşlem bittiğinde yine ekranda 507 yazısı gelecek; BBSAK da yer alan mics/Clear Event Log seçeneğine tıklayıp işlem bitmesini bekleyelim. İşlem bittiğinde telefonu bilgisayardan usb bağlantısını kesin. Telefonun pilini çıkartın ve bir 10 dk bekleyin. Bu islemler bittikten sonra pili takın ve cihazı bilgisayara tekrar bağlayın. BBSAK programını çalıştırın. Backup/Restore kısmına girip Load OS i seçin ve indirmiş olduğunuz telefonunuzun modeline uygun son yazılım dosyasını seçin ve devam edin. İşlem bittiğinde telefonunuz hazır olacaktır.

İKİNCİ İŞLEM: BlackBerry Desktop Software’i açın. Telefonu güncelle deyin. Gerekli ayarlamaları yapın. Arkanıza yaslanın. İşlem bittiğinde program telefon modelinize uygun yazılımı yüklemiş olacaktır.

Bu işlemleri yaparken herhangi bir program sizde password yani şifre isterse telefonunuzun daha önce var olan şifrenizi yazın. Eğer telefonunuzda şifre kullanmıyorsanız, ok tuşuna basıp devam edin.

Yorum Ekle

Yorumlar (1)

  1. Kardeşim Allah razı olsun ellerinize saglık cok saolsun hepinize çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir