İlginizi Çekebilir
Anzaklar
  1. Ana Sayfa
  2. Ajandama Karaladıklarım

Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı

Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı
Yoyko oyun parkı
4
2

Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı modelinin Haki 70 x 110 cm cinsini satın aldıktan sonra, Youtube üzerinde bu yatak dahilinde herhangi bir paylaşım olmadığını gördüm, kurulumu ilk başta zor gelen ancak yaptıktan sonra çok basit olduğunu gördüğüm oyun parkı hakkında hazırladığım video Youtube üzerinde oldukça izlendi – beklediğimden çok – ve ben de bunu bloguma da yazmalıyım diye düşündüm – görüşlerimi de ekleyerek – ve bu yazıyı hazırlamak istedim.

Bu yazımda sizlere Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı Haki 70 x 110 cm siparişim sırasında yaşadıklarım, deneyimlerim ve görüşlerimi paylaşacağım (Üretici firma eğer isterse eklenmesi gereken yerler konusunda iletişim kısmından bana yazabilir veya yazacağım sorunlara cevap verebilir).

Öncelikle sizlere Yoyko’nun satın aldığım bu oyun parkı / park yatağı hakkında hazırlamış olduğum kurulum videosunu paylaşmak istiyorum:

Video bu yazıyı hazırladığım vakit 3 binden fazla izlendi ve 27 yorum eklenmişti, bence güzel. :)

Anne – babalar için bebeğin doğması süresince tatlı bir telaş yaşanır; bebeğin acil işleri için alınması gerekenler listelenir. Bunlardan bir tanesi de son zamanlarda ailelerin oldukça hoşuna gittiği oyun parkı ya da park yataklardır. Bu konuda oldukça fazla ürün alışveriş sitelerinde veya bebek reyonlarında yer almaktadır. Bizde her ebeveyn gibi, doğum öncesi bu konuda araştırma yaptık, çevremizde yeni bebek sahibi olan herkes park yatakları konusunda hem fikir durumdaydılar ve bizde kararımızı bu yönde verdik.

Yoyko Oyun Parkı Hakkında Görüşlerim

Sonrasındaki aşama ise hangi marka oyun parkını alacağımız şeklinde oldu. Bu konuda da oldukça araştırma yaptık. 300 TL’den başlayıp 3 bin TL’ye kadar geniş yelpazede oldukça fazla marka – model oyun parkları hem alışveriş sitelerinde hem de dışarıda gezerek baktığımız bebek reyonlarında yer alıyordu. Alışveriş yaparken dikkat ettiğim noktalardan bir tanesi de favorilere ürün ekleyerek fiyat değişimlerini takip etmek. Böylelikle beğendiğim ürünlerin fiyatları düştüğünde satın almak için değerlendirmek. Yoyko’nun bu ürünü de karşımıza indirim zamanı çıktı ve şu anda fiyatı 2.299,00 TL olmasına rağmen çok uygun bir fiyata satın aldım (799 TL).

Alırken ki kıstaslarım bebeğin güvenliği için uygun olması ile modern, sağlam ve hafif özel üretim olmasıydı. Normalde yurt içi üretilen malları satın almaya özen gösterirken burada biraz indirimin yüksek oluşuna, biraz reklamına, biraz da yorumlarına kanarak; üretilen yere bakmadan satın aldım ama geldiğinde dikkatimi çekmişti: İngiliz malıydı, AB standartlarına göre üretilmişti. Firmanın iddiasına göre Türkiye’ de en büyük Anne Yanı kullanılabilen yatak olarak geçiyor, bu da bir diğer önemli özelliği.

Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı görünümü bu şekilde.
Yoyko Exclusive Comfort 8 in 1 Park Yatak Oyun Parkı görünümü bu şekilde.

Hangi oyun parkını satın almalısınız?

Türkiye’de tek 600D kumaş kullanılan yatak olan Yoyko’nun bu ürünü aynı zamanda bazı sitelerde ülkemizde satılan en kalın yatak matı hediyeli bir şekilde geliyor, onu da belirteyim. Oyun parkını aldığınızda yanında yan saklama gözü, Alt değiştirme ünitesi, Sineklik seti, Taşıma çantası, Yatak matı, Alt sallanma boruları ( beşik tip) ile birlikte geldiğini de ekleyeyim. Hepsiburada gibi sitelerde ayrıntılı anlatımlar, resimlerde mevcut. Yoyko oyun parkını satın aldıktan sonra yukarıda paylaştığım videoda yazanları yaparak kurulumu yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunda iletişim kurabilirsiniz.

Şunu da ekleyeyim; piyasada oldukça fazla oyun parkı çeşidi var ve seçim yaparken dikkatli olmakta fayda var: çünkü bebek için alınıyor. Ben çok ucuza kaçmak istemedim ancak hem satın almadan önce incelemelerim hem de satın aldıktan sonra deneyimlerimle şunu söyleyebilirim; piyasadaki oyun parkları bebek ürünlerinde olduğu gibi oldukça uçuk fiyatlarla satılabiliniyor. Yani internet sitelerinde bu ürünün 3 bin TL’den indirimle 1000 TL’ye satıldığını gördüm az önce; bu parayı etmesini sağlayan etkenlerin başında ithal ürün olması ile marka değeri yatıyor; yoksa parçalarının bu fiyatı edeceğini sanmıyorum. Ancak şunu da ekleyeyim; piyasada 300 TL’ye satılan ürünlerde çok sağlam gözükmemişti gözüme ancak bu ürün daha sağlıklı yani fiyatını fazlasıyla hak ediyor da diyebiliriz.

Burada asıl sorulması gereken sorular şunlar;

  • Almak istediğiniz ürünlere yapılan yorumlar GENELDE olumlu mu? (Herkesin zevki farklıdır, genel önemli)
  • Almak istediğiniz oyun parkı bütçenize uygun mu? (Yani fiyatı uygun mu?)
  • Almak istediğiniz oyun parkında anne yanı özelliği var mı? (Bu önemli bizce)

Yukarıdaki seçenekleri değerlendirdikten sonra kendinize uygun olan anne yanı özelliği olan oyun parkı satın alabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. 1 sene önce

    Hakan Bey düşünceleriniz ve emekleriniz için müteşekkirim. Kurulum videonuzu izleyerek yatağı kurdum. Katlama videosu da çekecek misiniz? Çok teşekkür ederim.

    • Merhaba, değerli yorumun için teşekkürler. Şuanda işlerim çok yoğun, siteye bile içerik giremedim uzun süredir. Taşıma vs. gibi bir durum olmadığı müddetçe çekmem herhalde, çekersem de ilgili yazıya eklerim. Tekrar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.