İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kısa Animasyon
  3. Yetişkinler için Animasyon: Fırıldak Ailesi

Yetişkinler için Animasyon: Fırıldak Ailesi


fırıldak ailesiKardeşimin önerisiyle karşılaştığım bir kısa animasyon dizi fırıldak ailesi. Türk absürd diziler her zaman ilgi çekmiştir; bizden veya çevremizden bir çok örneğin bir potada karşımıza güzel diyalog ve enterasan tiplemelerle çıkması her zaman ilgimizi çekmiştir. Yetişkinlere özel olarak ilk defa böyle bir çizgi dizi de ülkemizde yayına başlamış; grafi2000 ekibi sayesinde ki bu ekibi bir süre kanal d ekranlarında yaptıkları tiplemelerle de ekranda görmüştük.

İlk bölümü şubat 2013 de yayınlanan dizi de Sabri, Yıldız, Dürdane, Afet, Zeki ve Tosun’dan oluşan orta sınıf bir Türk ailesinin satirik bir parodisi işlenmektedir. Animasyon dizinin sloganı ‘Dünya dursa da onlar döner‘dir. Karakterlerin seslendirmeleri ise profesyonel bir şekilde yapılmakta ve her bölüm 130bin TL gibi yüksek bir bütçe ile çekilmektedir. Son zamanlarda Star TV‘nin yaptığı atağı biliyoruz; dizi içerisine eklenen reklamlarla da kaynak yaratılmaya çalışılmış ve 25 dk gibi kısa süren yapımın kesilmeden ekranlara gelmesi sağlanmış.

Başarılı olan yapım eylül 2013 de final yapsa da; yapımcının açıklamasıyla artık yoluna Youtube üzerinden devam edeceğini öğrenmiş bulunmaktayım. Ben de bu diziyi izledikçe sizlerle paylaşmayı uygun gördüm; her izlediğim bölümü sizlere yorumlarımla beraber bu kategoride ki diğer başlıklar üzerinden paylaşmaya gayret edeceğim.

Kısa animasyon dizisi fırıldak ailesi‘nin fragmanını izlemek için:

{youtube}daOfJN1tbeo{/youtube}

Yorum Yap