İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kısa Animasyon
  3. Fırıldak Ailesi – İşçi Önderi ( Bölüm 1 )

Fırıldak Ailesi – İşçi Önderi ( Bölüm 1 )


İlk Türk yetişkin çizgi animasyonu Fırıldak Ailesi’nin ilk bölümü gerçekten dizinin ne kadar kaliteli olacağının bir göstergesi; subniminal mesajlar vermesinin yanında toplumsal olaylara bakış açısı ve daha fazlası diziyi izlenir kılıyor. Taraf tutmuş olabilir; eleştiriler ağır ve yanlı olabilir ama tiplemeler gerçekten mükemmele yakın. Hele seslendirme!

Fırıldak ailesinin ilk bölümünde evin babası Sabri gazetesini okurken işçilerin sömürüye karşı yaptıkları grevi alaylı bir umursamazlıkla eleştirir; bunu yaparken tıpkı gerçek hayattaki insanların mattolarını kullanır. ” Boş yere yapıyorlar ” gibisinden konuşmasını dinlerken, kendinizi onun yerine koyacaksınız. Sabri, evden dışarı çıktığında kendisini bir an da işçi direnişinin ortasında bulur ve yaşanan kargaşada başından darbe alır. Geçici hafıza kaybı sonrası tam zıt dünyaların insanı olur: artık işçi haklarıyla ilgilenen, grevi destekleyen, işçilerin yanında biri olmuştur. Doğal olarak evdekilerde buna çok şaşırmışlardır. Ailenin geri kalanı bu durumu düzeltmek için çabalarken sabri bir an da ülkenin en tanınmış siması olur: işçilerin lideri olur ve tv kanallarına da çıktıktan sonra siyasete girer. Kaynanasının işe el(!) atmasıyla sabri eski haline döner ama başbakandan gelen sürpriz telefon her şeyi alt üst eder!

Gerçekten diyaloglar kaliteli ve ilginç: çoğu yerde gülümsüyorsunuz. Keyif alacağınız bu dizinin ilk bölümünü izledikten sonra devamını da izlemek isteyeceksiniz.

Dizinin ilk bölümünü izlemek için;

Fırıldak Ailesi – İşçi Önderi ( Bölüm 1 )

Youtube

{youtube}hW-To6NgG7o{/youtube}

Yorum Ekle