İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Harold and Kumar Go to White Castle – Sinekritik

Harold and Kumar Go to White Castle – Sinekritik


hahha!. Devam filmlerinde yaşanan hayal kırıklığı bu filmde yok! Çok sevindim buna çünkü filme başlamadan önce bu konu beni baya düşündürmüştü.. hayal kırıklığı korkusu ile başladığım filmde bu beklentim zamanla kayboldu. Çoğu yerinde baya aşırı güldüğümü söyleyebilirim.

Aslında ilk filmden farklı çok şey yok; bu sefer diyaloglar daha küfürlü! Ve filme yeni bir konueklenmiş: kumar’ın sevgilisi! Hayata hep çok basit gözle bakan ve ti’ye alan kumarın sevgilisi için yaptıkları ve sonunda aldığı karşılık; görmeye değerdi. Ve kumar’ın aslında bir çok yönünü bu filmde öğrenmiş oluyoruz. Bunlar güzeldi; ilk filmde daha çok koreli arkadaşa yoğunlaşan filmbu bölümde ise kumar’ı anlattı durdu. fakat bunu yaparken koreli hep yanındaydı, aslında kumar herşeyi mahvettiği için ve yanında tek koreli arkadaşı harold olduğu için bunlar normal!

Bu bölümde, ilk filmin sonunda dediğimiz gibi amsterdama hareket edecekti arkadaşlarımız. Fakat hareket etmeden önce evdeki durum gerçekten komedi idi =) sonrasında, havaalanında yaptıkları ve uçaktaki durumlarından sonra ABD askeri ve istihbarat yönetimini ti’ye almaya başlayan film; en sonunda Bush’u da olaya katarak gerçekten güzel bir final ile bitiyor.

Filmdeki küfürler oldukça fazla, her iki kelimeden biri küfür diyebilirim! Sürekli etraf duman içinde, tabii ki de marihuana! Yani bu yüzden aslında yetişkinlerden akıllı olanların izlemesi gereken bir film =) Ki onların da bu tip filmlere bakmayacağını düşündüğümden, boş ve gereksiz bir film paftası yapıştırıyorum bu filme. Çünkü bazen evet mesela abd yönetimini eleştirirken çok güzel noktalara değiniyor ya da abd de yaşayan diğer halktan insanlara abd yönetimin bakış açısını gerçekten çok güzel anlatıyor ama bu kadar küfür, bu kadar uyuşturu, bu kadar cinsel öğeler… Gerçekten fazla idi, +18 bir film olması gerekirdi bana göre =)

Filmdeki hapishane sahnelerinde yaşananlar aslında haberlerden aynısı olmasa da benzerlerini duyduğumuz konularda işlenmiş şeyler… Ve en tuttuğum ve olmasından korktuğum nokta ise şu idi : İki kafadarın arkadaşlarının evlerinde katıldıkları partide, arkadaşlarının söylediği: herkeste üstü açık bırakma modası var, ben tam tersini yaptım! Aboowww =)

Kısaca, gülmek istiyorsanız izleyin fakat filmdeki karakterlere, kurgulara vs. sakın kendinizi kaptırmayın! Bu filmde yaşananlar hayal mahsülüdür!

Filme ben 6.0 puan verdim =)

Hehe, iyi seyirler.

Yorum Ekle