1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılarım

Dan Brown’un beklenmeyen yeni kitabı!


0

Dan Brown… son zamanlarda ismini bu kadar sıkça duyduğumuz başka yazar var mı?. bana göre yok. Çünkü, şuanda yeni kitabının duyurusu yapıldı ve yazmış olduğu bir kitabının sinema versiyonu sinemalarda seyrediliyor; hem de şuana kadar en çok okunan kitabının film versiyonu… Bu kadar popülarite içerisinde iken, bendeniz dahil bir çok kişinin merakla beklediği ” the solomon key ” yani ” süleyman’ın anahtarı ” adlı kitabı malesef son öğrendiğimize göre rafa kalktı, kısaca: iptal-delete!. Fakat hevesimiz kursağımızda kalmadı, olan bekleyedururken akan salyalarımıza oldu!.

 

 

Bir kaç gün önce, dan brown’un kitaplarının satışını yapan yayınevinden yapılan açıklamaya göre ( ve sitesindeki habere göre ) eylül ayında çıkacak kitap, bir nevi ” the solomon key ” e benzer olacak; fakat o değil!. Bu kitapda yine masonlar var ve isminden de anlaşılacağı üzere, semboller üzerinden bizi şaşırtmaya devam edecek dan brown.

Yeni kitabın adı: the lost symbol. kayıp semboller anlamına gelen bu romanın türkçe karşılığı da büyük ihtimalle bu olacaktır.

15 Eylül’de 5 milyon adet 1. baskı ile ABD ve Kanada’da piyasaya sürülecek ve sonrasında tüm dünyayı kasıp kavuracak!. The da vinci code’nin 81 milyon sattığını burada belirttikten sonra, bu kadar bekleyiş – aradan sonra bu kitaba olan ilginin sabahleyin yayınevi önündeki kuyruklarla haber kuşaklarında yayınlanacağı tezini destekleyici bir düşünce olacağına eminim!.

her zaman ki gibi yine masonluk temelli olacak bu kitap umarım aceleye gelmeyen bir kitap olur; yani kimse beklemiyordu. bir anda önümüze konuldu, beklenti zaten fazla idi. Dan brown’un her kitabını okurum diyen ben, bunu da okuyacaktır. Türkçe tercümesi ne zaman yayınlanır bilinmez ama bu talep olduktan sonra, arz’da bir an önce olur diye düşünüyorum.

Ha, unutmadan: baş kahraman yine robert langdon. Onu özlemiştik, bakalım bu kitapda ona hangi güzel eşlik edecek ve sonuçta emekliye nasıl ayrılacak?(mı?)

Bu kitabı almak için eğer ABD ve Kanada’da yaşıyorsanız amazon.com sitesinden ön sipariş verebilirsiniz, onun dışında ön sipariş verilecek bir çok web sayfası yine vardır araştırmak lazım ama acele etmeyin. hazmedin :) böyle daha zevkli olacaktır.

Dan Brown hayranı olarak bu kitabı merakla bekliyor, sonucunda umarım ” bir sonraki kitabını ne zaman yazacak be bu adam! ” diyerek gülümseyenlerden biri olurum.

iyi beklemeler :)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle