15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi

0

PEKİ GEZİ PARKI EYLEMCİLERİ NEREDE?

Günlerce Taksim meydanında eylem yapıp, devletin malına zarar veren, bir ağaç için (!) sokaklara dökülen kesimin büyük bir bölümü darbe sonrası evlerinde oturmayı seçti. Neden acaba? Yalanlarla süsledikleri (!) eylemleri sonrası, gerçek bir “darbe girişimi” oldu ve sessiz kalmaları ilginç.

Bunun yanında, hala darbeyi destekleyen hem de “okumuş” cahillerin bulunduğu bir durumla karşı karşıyayız.

Bu ve benzeri darbeyi destekleyenler için EMNIYET GENEL MÜDÜRLÜGÜNDEN VATANDASLARA DUYURU Sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerine destekleyen ve suc unsurlari iceren profil ve sayfalari emniyet birimlerinin asagida verieln e-posta adreslerine baglanti adresi ve ekran görüntüsü ile birlikten bildirebilirsiniz. siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr siber@egm.gov.tr siber.ankara@egm.gov.tr siber.istanbul@egm.gov.tr

Gezi parkına “bir ağaç” için çıktıklarını iddia eden kesim için ne söylesek boş aslında…

Gezi parkı döneminde en ön saflarda yer alan bir milletvekilinin paylaşımı ise, ibretlik!

Şu tweet ve serisini okumanızı öneririm:

Çarşı grubu, gezi parkı eylemleri sırasında demokrasi ve özgürlük nutukları attı. Darbe girişiminin ertesi günü öğle saatlerinde cılız bir tweet atarak “darbeyi eleştirdi”(!) Çarşı’nın bu “tepkisizliği” sosyal medyada tepki görüyor.

Darbeye karşı çıkacağına, destek olan bir kesimde vardı ne yazık ki. Bir çoğu şu tweet ve altındaki yorumlarda ifşa edilmiş gözüküyor:

Gezi parkına gidip günlerce eylem yapan insanların bugünlerde sokaklarda olmaması, ATM’lerden para çekmek için ilk koşanlar olmaları unutulası bir şey değil. Sosyal medyada partisi her ne olursa olsun her vatandaş gezicilerin bu tutumunu eleştiriyor.

Sessiz kalan “ünlülere” tepkiler de büyüktü, bunlardan bir tanesi:

Fakat her “ünlü” sessiz kalmadı tabii; aklıma gelen ve gündeme bomba gibi düşen ise Diriliş Ertuğrul oyuncuları oldu. Bunun dışında da yine ünlü isimlerden destek vardı tabii ki. Fakat gezidekiler genelde “sessizdi.”

https://www.youtube.com/watch?v=rGaKiYbv3-Y

Bu arada darbe girişimi karşısında sokağa dökülen halkın, hiç bir yere zarar vermeden evlerine döndüklerini de hatırlatmak isterim, gezici arkadaşlara bu koyar mı koyar!

LÜTFEN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİŞ YAPINIZ

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle