İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılarım
  3. Siz neler yapabilir siniz?

Siz neler yapabilir siniz?

Bugün bir belgesel izledim, bir kaç resime baktım ve çok yürüdüğüm bir gün sonunda nasıl iştahla su içtiğimi anımsadıktan sonra aklıma bir soru geldi: su kaynaklarımız sınırsız mı?

Cevabı vermek zor olmasa gerek; geçen yıl yaşadığımız kuraklık olayları ve bir çok yer de hala insanların suya hasret yaşadıkları düşüncesi aklıma geldiğinde bir an kötü oldum…

Neler yapılabilir su konusunda?

İlk akla gelen: tasarruf etmek.

Ama bunu ne kadar başarabiliriz ki?

Gündelik hayatta suyu çok kullanıyoruz; Banyo yaparken, traş olurken, dişimizi fırçalarken, bulaşık yıkarken v.b günlük hayatımızın parçası olan ihtiyaçlarımızı görürken farkında olmadan o kadar çok temiz su tüketiyoruz ki…

Bir de bu işlemleri yaparken bir çok şeyin farkında olmamıza rağmen ( su kıtlığı, suyu bulamayanlar, kuraklık ) bilinçsizce hareket etmeyi becerebiliyoruz!

Lütfen yağmura hasret kaldığımız, su kaynaklarımızın hızla tükendiği ve belki de yazın ciddi su sıkıntısı çekeceğimiz bu dönemde olağan aktivitelerimizi yaparken, temiz suyu bilinçsizce kullanırken biraz düşünelim. Konunun önem ve hassasiyetini çevremize, ailemize, arkadaşlarımıza anlatım. Gereken duyarlılığın gösterilmesi temennisiyle..

Yorum Yap