İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress

Resimlerin i1.wp.com gibi sitelerden açılması problemi

Resimlerin i1.wp.com gibi sitelerden açılması problemi
1
2

Wordpress, dünya çapında kullanılan ve bir çok şirketin bile güvenerek sanal mağazasını teslim ettiği yazılımlardan bir tanesidir. Her sitede olduğu gibi wordpress kullanırken bile sitenizin tam performans çalışmasını isteyebilirsiniz. Bunun için seçenek bol: bazı seçenekleri de wordpress’in yapımcıları da sizlere sunabiliyor. Bunlardan bir tanesi de Jetpack eklentisi. Bu eklentinin faydaları saymakla bitmez; fakat bazen sorunlar yaşanabiliyor. Bunlardan bir tanesi de wordpress sitenize eklediğiniz resimlerin i1.wp.com veya i0.wp.com gibi harici sitelerden çekilip, ziyaretçiye gösterilmesi. Yani resimler sizin sitenizden değil wp.com sunucuları üzerinden o an siteyi ziyaret eden kişiye gösteriliyor. Bu bir sorun değil. Bunu öncelikle belirteyim. Bu, sitenizin daha hızlı çalışması adına wordpress yapımcılarının sağladığı bir opsiyon. Bunu kullanmak tamamen size bağlı.

Tabii sorun olduğu yerlerde oluyor, bazen hatalar çıkıyor, bazen ilginçtir resimler gözükmüyor. Siz sunucunuzun hızına güveniyor ve resimlerin kendi siteniz üzerinden görüntülenmesini/indirilmesini istiyorsanız Jetpack üzerinde yapacağınız ufak bir düzenleme ile sorunu çözebilirsiniz.

Çok basit!

jetpack-kapat

Yapmanız gereken şu:

Problem çözümü için Jetpack eklentsine gidin ve Photon özelliğini iptal edin.

jetpack-kapat-2

Böylelikle sorununuz çözülür, resimler kendi sunucunuzdan görüntülenir. Fakat bunun performans açısından sitenizi yavaşlatabileceğini de ekleyeyim.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. Selamlar bu özellik arama motorlarındaki görsel arama sonuçlarını etkiler mi?

    Sonuçta fotoğraf isimlerini ona göre veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.