1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. Resimlerin i1.wp.com gibi sitelerden açılması problemi

Resimlerin i1.wp.com gibi sitelerden açılması problemi

Resimlerin i1.wp.com gibi sitelerden açılması problemi

WordPress, dünya çapında kullanılan ve bir çok şirketin bile güvenerek sanal mağazasını teslim ettiği yazılımlardan bir tanesidir. Her sitede olduğu gibi wordpress kullanırken bile sitenizin tam performans çalışmasını isteyebilirsiniz. Bunun için seçenek bol: bazı seçenekleri de wordpress’in yapımcıları da sizlere sunabiliyor. Bunlardan bir tanesi de Jetpack eklentisi. Bu eklentinin faydaları saymakla bitmez; fakat bazen sorunlar yaşanabiliyor. Bunlardan bir tanesi de wordpress sitenize eklediğiniz resimlerin i1.wp.com veya i0.wp.com gibi harici sitelerden çekilip, ziyaretçiye gösterilmesi. Yani resimler sizin sitenizden değil wp.com sunucuları üzerinden o an siteyi ziyaret eden kişiye gösteriliyor. Bu bir sorun değil. Bunu öncelikle belirteyim. Bu, sitenizin daha hızlı çalışması adına wordpress yapımcılarının sağladığı bir opsiyon. Bunu kullanmak tamamen size bağlı.

Tabii sorun olduğu yerlerde oluyor, bazen hatalar çıkıyor, bazen ilginçtir resimler gözükmüyor. Siz sunucunuzun hızına güveniyor ve resimlerin kendi siteniz üzerinden görüntülenmesini/indirilmesini istiyorsanız Jetpack üzerinde yapacağınız ufak bir düzenleme ile sorunu çözebilirsiniz.

Çok basit!

jetpack-kapat

Yapmanız gereken şu:

Problem çözümü için Jetpack eklentsine gidin ve Photon özelliğini iptal edin.

jetpack-kapat-2

Böylelikle sorununuz çözülür, resimler kendi sunucunuzdan görüntülenir. Fakat bunun performans açısından sitenizi yavaşlatabileceğini de ekleyeyim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Selamlar bu özellik arama motorlarındaki görsel arama sonuçlarını etkiler mi?

    Sonuçta fotoğraf isimlerini ona göre veriyoruz.