İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tarih
  3. Osmanlıca Adını Yaz

Osmanlıca Adını Yaz

osmanlica-adini-yaz

osmanlica-adini-yazSon günlerde artan ‘Osmanlıca’ dersi tartışmaları neticesinde, Osmanlıca bilmeyenlerin aklına gelebilecek ilk sorulardan biri de ‘Osmanlıca adım nasıl yazılır‘ sorusu olsa gerek. Osmanlıca isminizi yazmak, eğer elinizin altında Osmanlıca Türkçe klavye var ise isminizin harflerini yazmak suretiyle basit olabilirdi. Fakat Osmanlıca adını yaz arama sonuçları google de arttığına göre; herkes hazıra konmak istiyor sanırım! Osmanlıca adınızı öğrenmek için yapmanız gereken aşağıdaki forma isminizi küçük harflerle yazmak ve çevir tuşuna basmak. Osmanlıca sağdan sola doğru (arapça gibi) gittiği için hemen sağ tarafta Osmanlıca adınızı görebileceksiniz. Osmanlı Türkçesinin zorunlu ders olmasının gündemden düşmediği bu günlerde adını Osmanlıca yazmak isteyen ya da yazılışını merak edenler için sunduğumuz hizmeti ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. (Çeviri altyapısı bana ait değildir fakat sonuçlar doğrudur)

AŞAĞIDAKİ ALANA ADINIZI YAZIN VE ÇEVİR BUTONUNA TIKLAYIN:

OSMANLICA ADINI YAZ

Bir hatırlatma daha: eğer bilgisayarınızda word yüklü ise ve Arapça dili sisteminizde yüklü ise (yani word tabanınızda arapça fontlar var ise) boş bir word belgesi açıp klavyenizle isminizin harflerini yazmaya başladığınızda word ekranında adınızın Osmanlıca halinin boş belgede olduğunu göreceksiniz. : ) Bu şekilde de Osmanlıca adını yazmış olacaksınız.

Benim Osmanlıca adım aşağıdaki gibidir:

osmanlica-hakan-kara

Eğer Osmanlıca konusunda hevesliyseniz, internette Osmanlıca klavyeler var. Onlar yardımıyla da makaleler yazabilirsiniz. Klavyenizdeki her harfin Osmanlıca bir karşılığı mevcuttur ve Osmanlıca klavyeler yardımıyla yazdığınız her harf ile cümleler kurabilirsiniz ve şaşkınlık yaşayabilirsiniz. : ) Aşağıda bir örnek fotoğrafı sizlerle paylaşayım.

osmanlica-klavye

 

Sizde yorum olarak Osmanlıca adınızı yorum olarak yazın. 🙂

Bu noktada sizlere şunları belirtmek isteriz ki Osmanlıca dili öyle sanıldığı gibi kolay bir dil değildir. Hem öğrenilmesi hem de konuşması çok zordur. Bu yüzden belirtmek isteriz ki eğer Osmanlıcaya gönül verdiyseniz profesyonel bir desteğe de ihtiyacınız var demektir. Destek denildiğinde ise akla Protranslate gelir. Protranslate.net – Osmanlıca Türkçe Profesyonel Tercüme hizmeti yaparak sizlerin en zorlu tercümelerinizi kısa süreler içerisinde halleder. Çeviri için Protranslate!

Yorum Yap