İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Site Tanıtımları

Instagram fake takipçileri bulma – FakeScore

Instagram fake takipçileri bulma – FakeScore
3

Türk yazılımcıların ortaya güzel işler çıkarması, en az kendim yapıp da başarılı olmuş gibi seviniyorum. Bunlardan bir tanesi de sosyal medya sitesi Instagram için kullanabileceğiniz FakeScore sitesi. Aslında akıllı telefonlarda kullanılan ‘beni kim takip ediyor, takibe geri dönmeyenler, fake – sahte takipçiler kim?’ gibi uygulamaların işini internet üzerinden yapıyor. İlerleyen süreçte uygulaması çıkar mı bilmiyorum ama tutarsa neden yapmasınlar? Fakat siteye girmek için, sitenin ismini bilmek önemli: çünkü sanırım herhangi bir SEO çalışması yapılmamış. Google’ye “fakeskore instagram” veya “fakescore instagram” yazdığınızda site çıkmıyor; r10.net üzerinde açılan ‘başlık’ çıkıyor. Peki Fakescore ne işe yarıyor? Belirli algoritmalar üzerinden takipçilerinizi analiz ediyor ve fake/sahte olan takipçi sayınızı ortaya seriyor. 

ekran-alintisigleam

Fakescore.com üzerinden kendi hesabınızın ne kadarının ‘gerçek’ olduğunu öğrenebilirsiniz. Yazılımı geliştiren arkadaşlar, bir fikir üzerinden bu yola çıkmışlar ve ortaya bu site çıkmış. Site sayesinde ‘bot kullanıcıların’ moda olduğu sosyal medya sitesi üzerinde ne kadar bot takipçiniz olduğunu görebilirsiniz. Bot – fake – sahte hepsi aynı… Sosyal medya kullanıcıları bu ifadelerin anlamlarını tabii ki biliyor. Yani mesela ‘takipçim çok ama etkileşim az’ diyorsanız muhtemelen bot takipçi sayınız fazla; hemen bu site üzerinden analiz yapabilirsiniz.

Sitenin faydası bu şekilde, sosyal medya kullanıcılarının kullanacağına eminim. Siteyi yapan arkadaş, ilerleyen dönemde analiz sonuçlarının da yayınlanacağını söyledi. Ayrıca PRO sürümü olduğunu da belirteyim; fakat PRO sürümünde hangi özellikler var tam bilmemekle beraber tüm takipçilerinizi analiz etme gibi bir özellik olacağı ifadesi yer alıyor sadece. Bedava olan sürümünde yani siteye girdiğinizde, analiz yapmak istediğinizde size en fazla 2000 takipçiye kadar izin veriyor.

Sistem ‘gizli hesapları’ analize dahil etmiyor. Yani fake hesaplar incelenirken, herkese açık olan hesaplar değerlendirmeye alınıyor. Gizli hesaplar ise ‘private users’ diye yansıyor sadece, değerlendirmenizi buna göre yapmanız da fayda var. Eğer hesabınız gizliyse analiz yapamazsınız, bunu da belirteyim.

Farklı analiz teknikleri ile daha da geliştirilebilir. Instagram fake takipçi sayınızı öğrenmek için iyi bir Türkçe kaynak olduğunu söyleyerek tamamlayalım. Güncelleme olursa, yazıma ekleme yapacağım. Siteye girmek için: www.fakescore.com

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (3)

  1. MERhaba yukarida belirttiginiz fakescore adresine veya uygulamasina ulasilamiyor, bununla ilgili geri donus yaparsaniz sevinirim

    • Yazılımcısına mesaj bıraktım, şuanda site kapalı görünüyor (domain adresi düşmüş) gelen cevaba göre tekrar yazacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.