İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Paylaşacağım Yazılar
  3. windows xp kullanan devrimciye manifesto

windows xp kullanan devrimciye manifesto


Aşağıda okuyacağınız yazıyı, Taha kardeşim yazmış.
Facebook sayfasında yayınlamış.
Bende paylaşmak istedim.
neden?. Çünkü bir teknik konuya dini de insanı da devrimi de diktatörleride devleti de aklınıza gelebilecek bir çok şeyi katmayı başardı =)

Okumanız dileğiyle..


ferrari kullanan castro’nun oğlu için ne kadar yıkım ise kendisi de o kadar yıkımdır. Bunu okumak isteyen sonuna kadar okusun ya da okumadan direk burada dursun. çünkü bu yazı siyaset içeriyor ve köküne kadar neden bu ülkede devrim olmayacağını dile getiren yurdumun saf garip anadolusunun sesidir.

Bunun converse kullanan kolektif ile de bağlantısı vardır. Şimdi demeyin bana, “zaten eziliyoruz kardeşim hiç bir şey mi kullanmayalım. biz insan değil miyiz!”. Davana gerçekten sahip çıktığını düşünüyorsan, önce davan için yaşamayı öğreneceksin. Milli şeften sonra Türkiye’de islamcıların ya da sağ görüşlülerin daha çok arttığının sebebi ile sol iktidarın yakında kaybolup gideceğinin sebebi de burada yatmakta.. Çünkü solcular görüşte, davalarına bağlı olarak, davalarının prensiplerine uyarak yaşamak hiç birinde yok..

Sadece halkta mı böyle.. Stalin kuş tüyü yastıklarında kalırken kremlin sarayının, bahçesinde 140.000 kişi öldü. tarihsel ispatı vardır. isteyen araştırır bulur. demeyin bana yeniden “ancak yaşayan örnekler var?” eğer getireceğin sistem oğlunun ferrari kullanıp, halkımla aynı şartlarla yaşayacak durumda değilse gelme bana. otonom sistemle bir robot sistemi yapmak istiyorsanız, insanlara çip takmaya çalışan amerikanın yanında yer alın. kapitalizm ile birleşmiş olursunuz hem. isminizi de “kapyonalist!” felan derseniz.

İnsan oğlunda hırs gerçeği, para gerçeği, rahat yaşama lüksü, nefis gerçeği olduğu sürece, sizin sisteminiz başarı göstermeyecektir. Çünkü gösterdiğiniz seçenekler insanların nefislerine ağır gelmektedir. Ama demeyin bana “evet haklısın!” çünkü sizin sisteminizde de baştakiler gene zengin olacaklar, burjuva olacaklar. sosyalistin içinde ufak bir burjuva takımı yetişecek. sınıfsız sosyalizm’e var mısınız ? yer mi ?

Sisteminizin yetişeceği ve işleyeceği tek bir şey var o da, gerçekten az önce saydığımız insanı vasıflardan ayrılmış bir yöneticinin ya da yöneticilerin olması ile oluşacak yönetimdir. Bu tarz tek yönetim de islam’dır.

Ama demeyin bana “şimdi sen din’e siyaseti alet ediyorsun”, siz doğduğunuz da kulağınıza ezanı okuyan imam zaten devletten maaş alıyor. Temellerinde yanlış yapılmış bir iş varken yok devlet işleri ile dini ayırmak niyedir. Devlet ve din birbirinden ayrılamaz. Kendi içinde özgürlükleri vardır orası amenna.

Türkiyede daima sağ tarafı para babası gören (ama kendisi de para babası) solcu güruhlar var ya, onların çoğunun da eski solcular olduğunu 1980’lerde kullanıldığını amigo gibi sokak sokak gezerek nutuk attığını bilmiyor musunuz ? Onların çocukları da solcu şu anda. Babası para babası ama kendisi solcu. Acaba kaç kere inip yemekhanede fabrikasındaki işçilerle yemek yemiştir. Önce burjuva kıyafetini çıkarsın ondan sonra solculuk oyunları oynasın. Aç köpeklik yapmaya lüzum yoktur.

Aman demeyin bana, “ancak biz diğer ezilmiş halktan yanayız onlardan yana değil?” o zaman neden gidip eylemlerinizi bu adamların paraları ile yapıyorsunuz, kapitalist sermayeye bağlı olan kuruluşlardan gelen paralar ile üniversite önlerinde gazete dağıtımı yapıyorsunuz.

Zamanında interneti bile kapitalist bir sermayenin ürünü sanıp, kendi osuruklarından korkan bu gençler şimdi gelmişler de, web üzerinden siyaset yapıyorlar. Yahu bırakın xp kullanmayı kullansanıza linux yer mi yemez! neden çünkü kullanmayı bilmiyorsunuz. sizin durumunuz işte buna benziyor. karşınızda bir sistem var ama kullanmak için popolarınız yemiyor. Çünkü kullanmak için araştırmak lazım geliştirmek lazım, hazır paket programlarına crack atmamak gnu felsefesi denen felsefeye uymak lazım. Hayatında orak çekiç sallamamış adamın çıkıp “yaşasın bilmemne” diye bağırması adaletsizliktir. zaten size abilerinizin ablalarınızın verdiği o kitapların basım tarihlerine bir baksanıza, kaç sene öncesinin kitapları.. Neden geliştirilmemiş kendi içinde kısır döngü de olan bir sistem!

aman demeyin bana; “bizim siyasetimiz bu …

ulan her boka diyecek bir şeyiniz var size anlata anlata bir hal oluyoruz. bir kabul edin işte, gerici de sizsiniz. geliştiremeyen de sizsiniz. bir kere aynaya bakın da hatalarınızı kabul edin.

elhamdülillah linux’um da var windowsum da!!

not:
– hegel, karl marx, engels, francis wheen, mansel, adam smith okumayan kişiler
– gnu nedir bilmeyen kişiler
– linux duymamış kişiler
– darwin türlerin kökeni okumamış kişiler
– gerçek yakın tarihimiz’in iç yüzlerini bilmeyen kişiler,
– karmatiler’i islam zanneden kişiler ya da onu islam ile benzeştiren kişiler,

bu yazıyı es geçsin hatta okuyup cevap atma cengaverliğinde bulunmasın boş yere..

Taha Yasin HATAY
23.10.2009
Trabzon

alıntı link

Yorum Ekle