Güzel bir gün, güzel bir başlangıç..
İkisi de olayların istemedikleri şekilde gelişeceğini nerden bileceklerdi ki?.
Herşey, kısa zaman önce başlamıştı.. Aynı firmada çalıştıklarından, dahil oldukları bu teknolojik proje öncesinde haberleri dahi yoktu!. Fakat, kader ya : bu projede görevlendirilmişlerdi ve bu sayede ilk kez o gün tanışmışlardı.

İkiside sıradan bir hayat yaşıyorlardı. İkisi de mutlu ve uzun süreli bir birlikteliği devam ettiriyorlardı. Fakat?. evet, işte herşey o gün değişmeşe başlamıştı, sanki.. ve ipin ucunu kaçırdıkları an işler istemedikleri ve tamiri zor bir yöne doğru ilerlemeye başladı ; hem de beklemedikleri bir sonuca doğru…

İlk günler?.
Evet, güzel ve eğlenceli geçiyordu..
Bir o kadar da sıkıcı : çünkü, sevgilileri ile de ilgilenmek zorundaydılar..
Ve işleri, dahil oldukları proje gerçekten yüz yılın deneyi idi ve zordu; büyük bir sırra ortak olmuşlardı, belkide istemeden : fakat , nereden bilebilirlerdi ki bu deney onların hayatlarının bir parçası olacaktı?.

Evet, sevgilileri..
İşte bunu ilk başta hesaba katmamışlardı.Ama artık bu durum onlar için çözülmesi muhim bir konu olmuştu.. ve çözmeye, birbirlerinden habersiz karar vereceklerdi ; tabii ki ikisi de diğerinin iyiliği için bunu yapacaktı : yeterki, diğeri mutlu olsun..

Ve ; zamanla korktukları başına geldi : ilişkilerini , bu arkadaşlıkları(!) etkiliyordu ve bir karar vermek zorundaydılar. hemde kararlarını uygulamak zorundaydılar!. Önlerinde, aslında hiç beklemedikleri ve tam manasıyla sorunu çözecek olan birşey vardı : dahil oldukları proje!.

Projenin amacı, beyindeki anıları, bilgileri belirli süreye kadar silmesini sağlamak..
İşte, bu durum ikiliyi bu çözüme yönlendirmişti..
Acısız, habersiz tam istedikleri şekilde : ve inanıyorlardı ki bunun sonucunda ikisi de diğerinin mutlu olcamasını sağlayacaktı!.

Zaten, proje onlara büyük bir fırsat sunuyordu aslında : çünkü gizli ve pahalı bir deney olduğu için, denek bulmakta zorluk çekiyorlardı. Projenin başarılı olması içinde, deneklerin bu olayı gerçekten istemesi gerekiyordu. Ayrıca, gizliliği önemli bir deneydi, bunun için parayla satın alınacak bir denekten ziyada güvenilir bir denek bulmak gerekiyordu.

Doğru tahmin : evet, onlarda birbirlerinden habersiz bu denek için aynı gün başvuruda bulundular ve gönüllü denek oldular.. Tabii proje fikir babaları bu işe çok sevindiler!

Bir kaç günlük testten sonra denekler kontrole alındılar, yine birbirlerinden habersiz…

Bilim adamlarının en çok merak ettiği konu, deneyin ne kadar başarılı olduğu idi..
Ve sonuçlar zamanla gelmeye başladı.

Evet, kısmen başarılı oldu deney..
Fakat hesaplayamadıkları birşey vardı : insanı derinden etkileyen bazı olayların beyinde silinemeyecek şekilde yer edinmesi ve silinememesi idi bu.. Ve bunu, kısa zaman sonra öğrenecektiler..

Hayat sanki yeniden başlamıştı, onlar için..
Birbirlerinden habersiz, yine işlerine devam etmeye başladılar..
Tabii , ikisi de bu deneyin olduğundan vs. haberdar değillerdi..
Bu bilgiler onlara asla açıklanmayacaktı..
Ve hayat devam ediyordu..

Ta ki , bir gün kütüphanede karşılaşana kadar..
Çarpışmışlardı, rastlandı bu ya..
İkisi de birbirlerine afedersin demişlerdi fakat kendilerinin de farkında olmadıkları bir hitap şekliyle : isimleriyle!!!.
Evet, isimleriyle hitap etmişlerdi, farkında olmadan.
Hani, herşey silinmişti?. Hani beyin birkaç ayı hatırlamayacaktı?. Ama deney başarılı olmuştu, ilk seanslarda ve alınan sonuçlarda son bir kaç ayı aslında hatırlamıyorlardı. ama ne oldu da, isimleriyle hitap ettiler?.

Peki, şmdi ne olacaktı?.
Tekrar hafızalarını sileceklermiydi?.

Hayır, bu kez değil…

Ama çözüm ne idi?. Ne yapacaklardı ?.

İşte bu, aslında kaderlerinde saklıydı…

kurgu, tanıdık gelebilir. fakat bana yabancı ve 15 dk içinde yazdığım birşey…İkinci öykü denemem.

Yorum Yap