İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji Haberleri
 3. Sohbetin Ruleti!

Sohbetin Ruleti!


Güzel bir düşünce olmuş aslında; fakat benzerleri dünya da zaten vardı =) Fakat bunda olaya kamerayı da katmışlar ve tetiği çektiğiniz an ( ki bu sitede tetik: play tuşu oluyor ) karşınıza kamerası olan biri çıkıyor ve sonrasında konuşuyorsunuz işte =)

Sörf ederken rastladım bu siteye adı da: Chatroulette, diğer sosyal ağ sitelerine hiç benzemiyor. Kayıt olmak, isim veya nickname yazmak, ya da birileriyle arkadaş olmak gerekmiyor. Sadece siteye giriyorsunuz ve “play” tuşuna basıyorsunuz.”Play”e basınca, ekranın sol alt köşesinde kendi görüntünüzü, onun üstünde ise rulette şansınıza gelen kişiyi görüyorsunuz. 17 yaşındaki Moskovalı programcı Andrey Ternovskiy’nin tasarladığı Chatroulette, aslında internetteki en eski eğlencelerden birini, yani chat’i biraz değiştirerek bu popülariteyi yakaladı. Ternovskiy, siteye reklam vermek isteyenlerin sayısının arttığını ve tek sermayesi olan Frankfurt’taki birkaç sunucuyu bu şekilde finanse edebileceğini yazmış New York Times’daki blog’unda.

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan Chatroulette’te, daha çok erkeklerin yer aldığı bir gerçek. O yüzden neler ile karşılacağınızı tahmin etmekde zorlanmıyorsunuz sanırım; çünkü bu site hakkında sözlük sayfalarında pek iyi şeylerde yazılmadı =) Almanyada ünlü bir dergiye yazı konusu olan site, chat konusunda alternatif arayanlar için birebir gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. icon_avatar
  11 sene önce

  bizde Turkcesini yapalim dedik ve buyrun:
  RastgeleSohbet.com
  veya
  Sohbetruleti.com

 2. icon_avatar

  asla umursa

 3. icon_avatar

  YENİLİK VEHEYACAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.