İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Bir erkek 10 günde nasıl kaybedilir – Sinekritik

Bir erkek 10 günde nasıl kaybedilir – Sinekritik


Farklı fakat vasat filmlerden biri daha… Kişiden kişiye size vereceği sinema tadı değişeceğinden dolayı, burada yapacağım yorumların tamamen benim sinema zevkime uygun olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Amerikan magazin çevresini anlatan, kadın – erkek savaşına başka bir açıdan bakan, sonu mutlu biten bir film daha…

 

 

Filmin başrolünde oynayan bayan… , en güzel sarışınlardan biri diye, ilk kişisel yorumumla yazıma başlasam? Bence süper olur bu.Erkek başrol oyuncumuz hakkındaki yorumu ise bayan izleyicilere bırakmak da yarar vardır diye düşünüyorum

Film, başlangıç – gelişme – sonuç üçlemine en tipik örneklerden biri. Filme başladığınızda ilk önce karakterleri tanıyorsunuz, sonrasında ise filmin konusunun başlangıcı ile sonunu… Ve final sonuç bölümü ise: beklendiği gibi, mutlu son.

Filmi izlerken, kadın erkek arasındaki ilişkilerin boyutlarını iyi irdeleme şansı elde edebilirsiniz; fakat burada önemli olan aşkın galip gelmesi… Film boyunca birbirlerine yapmadıklarını bırakmayan ikilinin, filmin sonunda gerçek aşkı fark edip ne yapacaklarına en doğru anda karar vermeleri; filmin sonu için iyi olmuş.

Aşk… Birçok insanın acı çektiği, bazılarının ise mutlu olduğu bu serüvende, önce bir iddia ile başlayıp sonrasında aşka dönen güzel bir hikayeyi izlemek istermisiniz? Öncelikle ismiyle, cezp edici olan filmin boş vakitte ve her hangi bir duygusal bağınız yok iken izlenmesi, eğlenceli bir film izlemek için birebir olacaktır diye düşünüyorum.
 
İyi seyirler.

Eksiler: Fazla iddialı bir yapım değil.

Artılar: Aşk… Entrika… Çok güzel işlenmiş.

Beyazperde link 

Yorum Yap