off

WP yüklenen dosya buraya taşınamadı hatası çözümü

Wordpress kullanıcılarının bazen karşılarına çıkan sorunlardan bir tanesi de yüklenen dosya buraya taşınamadı hatasıdır. Wordpress içerik yönetim sistemi ile kurmuş olduğunuz sitenizde yazınıza fotoğraf yüklemek istediğinizde “dosyaadı.jpg” dosya yükleyemedi yüklenen dosya buraya taşınamadı: /home/xxx/public_html/wp-content/uploads şeklinde bir hata veya sorun ile karşılaşabilirsiniz. yüklenen dosya buraya taşınamadı hatası çözümü için birden fazla yol var: önemli olan sorunun kaynağını bulup, ona göre hareket etmek. Deneme yanılma yoluyla bu sorunu çözebilirsiniz. yüklenen dosya buraya taşınamadı hatası çözümü için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar olmalı:

  1. Öncelikle web sitenizin yeterli alanının olup olmadığını cpanelinizden kontrol edin. Eğer alanınız doldu ise hata bundan kaynaklı demektir. Alanınızı yükselterek sorundan kurtulabilirsiniz.
  2. uploads klasörünün yedeğini alın. sonrasında ismini değiştirin. yeni bir klasör açıp bunun adını uploads yapın ve yükleme işlemini şimdi tekrar deneyin. sorun çözülürse muhtemelen dosya izinlerinde bir sorun olduğu için hata alınmış demektir.
  3. uploads klasör izinlerini 755 veya 777 yaparak tekrar deneyin. alt klasörlerin izinlerinin de 755 veya 777 olup olmadığını kontrol edin.
  4. Wordpress yönetici kısmında yer alan ayarlar kısmından Yüklemelerimi aylık -ve yıllık- bazda klasörlerde tut. seçeneği aktif ve deaktif ederek tekrar deneyin.
  5. Eğer bütün bunlarda sorunlarınız çözmez ise hosting sağlayacınız ile iletişim kurun.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık