WordPress’te rastgele bir yazı gösterme

Bir site için güncellik her zaman önemlidir; bir site müdavimi içinse girdiği sitede değişik yazılar bulması da bir o kadar önemlidir. O yüzden, sitenizi ziyaret edenlere farklı farklı yazılarınızla hoşgeldiniz demek istiyorsanız ve sitenizi çok güncelleyen biri değilseniz; sizin için güzel bir yöntem öneriyorum:

WordPress sitenizde yazılarınızı son eklenen sırayla değilde rastgele bir dağılımla görüntülemek isterseniz ilk olarak temanızın index.php dosyasını açmalısınız. Sonrasında aşağıdaki kodu bulun :

<?php while (have_posts()) : ?>

Yukarıdaki kod satırını aşağıdaki şekilde değiştirmelisiniz.

<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

Bu işlemleri yaptığınızda artık wordpress web sayfanızdaki ekrana gelen yazılarınız sondan başa doğru değilde rastgele bir sırayla görüntülenecektir. Bu da eğer sitenizde çok yazı varsa ve artık yazı girmekte zorlanıyorsanız, siteniz ziyaretçilerine her girdiklerinde farklı farklı yazılar gösterilmesini sağlayacak ve böylelikle sitenizdeki diğer yazıların da hit alması, okunması sağlanmış olacak.

Burada dikkatinizi çekmek istediğim bir husus var: siz wordpress ayarlarında anasayfada kaç yazı gösterilmesini belirlemişsinizdir muhtemelen 3 tür veya farklı da olabilir; o sayı kadar rastgele yazı anasayfanızda görünecektir. Bunu unutmayın. :)

İşe yarar! Denemesi bedava!

Yazı dolaşımı

Exit mobile version