İnanıyorum ama…

“İnanıyorum.. Namaz kılıyorum.. Ama başımı kapatamıyorum ?”
“Kalbimi kim bilebilir.. Önemli olan kalptir..”
“Ben vicdan azabı çekiyorum. Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum..”
“Yaa herkes şimdi bu gibi şeyler giyiyor ama.. :((“
“Bu zamanda bu yobazlık..”
“Abi kızlarda böyle giyindiği için bir bakıyoruz valla..”
“Ya ben böyleyim.. Allah beni olduğum gibi kabul etsin..”

Hişşşt alooo.. Kuralları biz koymadık ahali..? Kuralları koyan belli..

….

Gerçekten belli bir nedenden ötürü kuralların dışına çıkan kişileri müstesna tutuyorum. Onlarında bayağı bir tövbe etmesi lazım gelmekte.. Dinimizi light bir hale getirmeyelim. Bu din zor bir din abiciğim. Ayrıca ben yobazın dik alasıyım Elhamdülillah!

İnanan insan ile inanmayan insan arasında fark vardır.. Ya siz inanıyorsunuz ama dalga geçiyorsunuz, neye inandığınızı bilmemek diyoruz buna.. ya da inanmıyorsunuz umursamıyorsunuz.. basit bir felsefe..

inanıp dalga çeken insan nasıl olur.. giyinişine dikkat etmeyen bayan ve hareketlerine dikkat etmeyen erkek.. bu tip insan genel olarak; ibadet eder, namazını kılar. ben müslümanım der, Ancak şunu bilmez ki, dinimizde başörtüsü yoktur!!!! tesettür vardır. peki bu tesettür nedir.. kadının ve erkeğin avred yerlerini kapatması ve vücud hatlarını belli etmemesidir. Avred yerleri, kuran-ı kerimde zikredilmiştir. Neresi olduğu açık ve seçik olarak beyan durumdadır. Kişi bu kurallara uymayarak, müslümanım derken avred kuralını ihlal ediyorsa, kendi değerini kaybediyor demektir. Çünkü nasıl ki bir orman mühendisi, ormanını iyi tanıyor.. o arazi de neyin nasıl yetişeceğini biliyorsa, Allahta kulunu bu şekilde görmek istiyor demek ki bunun bir sebebi var. Çünkü yaradılanın kuralları bellidir. O zaman bu kuralı ihlal eden kişi, Allahı da umursamıyor demektir.

diğer insan tipine bakalım bir de; inanmıyor ve umursamıyor. fazla bir şey söylemeye gerek yok. zaten inanmıyor. zaten umursamıyor. O yüzden bu kişilere Allah’ın kitabında verilen ayetler açıktır. Ancak anlamadığımız asıl nokta şu, inanmıyorum diyen kişi ile bir sorunumuz yok. Asıl tehlikeli olan kişiler, inanıyorum deyip, inanmıyormuşçasına yaşayan kişilerde.. “müslümanım ben” dinimin emrini yerine getiriyorum?

nasıl?

namaz kılıyorum zekat veriyorum. vs vs. Efendim dinimiz bölünmüş ve inanılacak bir din değildir. Ya tamamına inanacaksın. Ya da inanmayacaksın. :)

Nefsimize uyup kendimize bahaneler bulmayalım. Ya şimdi.. Ya hiç.. Ya tamamen. Ya hiçbiri.. Ben demedim.. O dedi.. Müsaadenizle..

 

….

 

Kişisel bir yazıdır, bir arkadaşımın yazısından alıntıdır.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version