Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı hatası çözümü

görevyöneticisidevredisibirakildi

Windows XP hayatımızdan biraz zor çıkacak gibi gözüküyor. Üstüne Windows Vista ve Windows 7 ile beraber son olarak Windows 8 çıkmasına rağmen ve hatta Microsoft’un Windows XP desteğini sonlandırmasına rağmen hala revaçta olan bir işletim sistemi. Tabii ki bu da hatalarının hala google gibi sitelerde arandığını, muhtemelen sizinde google’de ” Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı hatası çözümü ” araması yaptıktan sonra bu makaleye geldiğinizi söylemek mümkün. :) Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı hatasının çözümü ise oldukça basit fakat bu hatayı neden aldığımızı da yazalım: ctrl+alt+delete tuş kombinasyonu ile görev yöneticisini açmak istediğimizde bu hatayı alıyoruz. Bunun engellenmesinin ise bazı sebepleri de var.

Bu sebepler ise sırasıyla şu şekilde yazılabilir;

  • Virüsler görev yöneticisini devre dışı bırakmıştır. Bunun olma ihtimaline karşılık bilgisayarınıza virüs taraması yaptırmanız gerekmektedir.
  • Her hangi bir uygulama güvenlik açısından veya siz bilmeyerek görev yöneticisini kapatmış olabilirsiniz.

ctrl+alt+delete tuşlarına bastığınızda aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi bir hata ile karşılaşırsınız:

Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı hatasını çözmek için yapmamız gerekenler:

Öncelikle Başlat> Çalıştır> Aç Kutusuna “gpedit.msc” yazın ve “Tamam” deyin. Karşımızda “Grup İlkesi” gelecektir.

Şimdi sırasıyla şu yolu izliyoruz.

Kullanıcı Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Sistem> Ctrl+Alt+Delete Seçenekleri burada “Görev Yöneticisini Devre Kaldır” üzerine iki kere tıklayıp “Yapılandırılmadı” seçeneğini etkinleştirip “Uygula” ve “Tamam” diyoruz. Görev yöneticiniz artık çalışır vaziyette.

Bu anlattıklarımın windows xp için olduğunu da ekleyeyim.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version