Galaxy S4 ve S4 Mini Mesaj Yazı Boyutu Sorunu

Samsung Galaxy S4 ve S4 mini serisi kullanıcısına bir çok kolaylık sunan telefon modellerinden biri fakat bazı kolaylıkları yanlış kullanabiliyor; bunlardan biri de mesaj boyutunu ayarlama özelliği. Aslında tüm android telefonlarda ayarlar kısmından yazı boyutunu büyük – küçük – çok büyük gibi seçeneklerle belirleyebiliyorsunuz fakat bu telefonun tamamında bir büyüteç gibi kullanmanızı sağlayan bir özellik. Bunun yanında telefonun ses tuşları ile mesaj kısmında yazı boyutunu büyütüp küçültme şansımızda var ve ayarlardan bunu belirleyebiliyoruz. Bilmeyen kullanıcılar bunu fark etmeden kullanabilir; bu da mesajların aşağıdaki resimde olduğu gibi büyük gözükmesine neden olabilir.

Düzeltmek ise basit ve iki şekilde;

1. si: Var olan ayara dokunmadan, mesaj ekranında mesajı okurken ses açma kapama tuşlarına basarak yazı boyutunu ayarlayabilirsiniz.

2. si: Ayarları eski haline döndürüp, bu tip sorunu kökten çözebilirsiniz. Zaten ilk maddede anlattığım ayarın kullanıcıya katkısı: eğer görme sorunu yaşıyorsa, küçük boyuttaki yazıyı okumasını kolaylaştırıyordu ses açma tuşu ile yazı boyutunu büyüterek… İşte bunu kapatabilirsiniz. Mesaj ayarlarından “ses tuşunu kullan” bölümünde yer alan tik işaretini kaldırırsanız; sorun ortadan kalkmış olacaktır.

İyi günler. :)

Yazı dolaşımı

Exit mobile version