Instagramda Fotoğraflara Zoom Yapmak

Instagram Fotoğraflarını Telefona İndirmek

Dünyanın en büyük ve popüler fotoğraf paylaşım sitesi olan instagramda bazen fotoğrafları daha yakından incelemek isteyebilirsiniz. Fakat zaten instagrama yüklenen fotoğrafların belirli bir boyutu olduğu için daha yakından bakmak için telefonunuzu gözünüze sokmak zorunda kalabilirsiniz. : ) Şaka bir yana: instagram fotoğraflarına yakından bakmak yani büyütmek için yani fotoğraflara zoom yapmak için bir kaç yöntem var. Aslında çoğunuz bu yöntemleri deneme yanılma yöntemiyle bulmuştur belkide. Instagramda Fotoğraflara Zoom Yapmak için yapmanız gerekenler ise şunlar:

1 – Fotoğrafın ekran görüntüsünü alıp, galerinizde fotoğrafı açıyorsunuz ve yakınlaştırmak için parmaklarınızı kullanıyorsunuz. : ) Bu kadar basit.

2 – İphone (iOS) kullanıcıları biraz şanslı. Telefonlarında zaten zoom özelliği mevcut. Bu yüzden ekran görüntüsü bile almaya gerek yok. Sadece gereken ayarı aktifleştirmeleri gerekiyor: bunun için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Görüş ve Zoom’u (Yakınlaştırma’yı) etkinleştirmeleri yeterli. Sonrasında Instagram veya herhangi bir uygulama kullanırken ekran üzerinde üç parmağınızla aynı anda çift defa dokunarak ekranı yakınlaştırabilir, tekrar üç parmakla çift defa dokunarak uzaklaştırabilirsiniz. Yakınlaştırma düzeyini üç parmakla çift dokunup parmaklarınızı dışa ya da içe doğru sürükleyerek değiştirebilirsiniz.

3 – Android kullanıcıları hiç üzülmesin. Onlar içinde alternatifler var. Bunlardan bir tanesi ve en işe yarayanı InstaChat uygulaması. Bu uygulama hem instagram kullanıcıları ile mesajlaşmanıza olanak sağlıyor hem de fotoğraflara zoom yapmanızı sağlıyor.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version