Cs go durduruldu hatası ve donması çözümü

csgo-exe-calismayi-durdurdu

Counter-Strike: Global Offensive oyununa yeni haritalar / map yüklediğinizde bazen oyun csgo.exe Çalışmayı Durdurdu hatası veya Cs go durduruldu hatası verir veya oyundan atar, oyun kapanır. Oyuna tam dalmışken, deli gibi oynarken böyle bir hatayla karşılaşmak, oyun hayranlarını çıldırtacak türden bir hata! Bu hatayla karşılaştığınızda muhtemelen aynı haritada oyuna devam etmekte ısrarcı olursanız, bilgisayarınızda aynı karşılığı verir ve hep sizi oyundan atar veya hata verir. Peki Cs go durduruldu hatası çözümü nasıl yapılır?

csgo.exe Çalışmayı Durdurdu hatası çözümü

Bununla ilgili bir çok çözüm yöntemi var ben sırayla sizlere yazayım, sizde bu sıraya uygun bir şekilde denemelerinizi yaparak sorunu çözmeye çalışın. Burada yer alan yöntemlerden biri Cs Go oyundan atma veya csgo.exe çalışmayı durdurdu hatasını çözecektir, eminim.

ÇÖZÜM 1:

Steam programını açın. Kütüphane sekmesinde oyunlara tıklayın, CS:GO nun üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğini seçin. Yerel dosyalar sekmesine gelin ve oyun önbelleğinin bütünlüğünü doğrulayı seçin. İşlem bittiğinde doğrulama tamamlandı der; eğer zaten bir sorun varsa dosyaları bilgisayarınıza indirir. Bu çözüm yöntemi oyunu orjinal olarak kullananlar için neredeyse kesin bir çözüm diyebilirim.

ÇÖZÜM 2:

Oyuna tekrar giriş yaparak ayarlar kısmında yer alan tüm görüntü ayarlarını en düşük seçeneğe çekin. Yine düzelme olmazsa oyun görüntü formatını değiştirin; mesela 16:9 ise 4:3 yapın.

ÇÖZÜM 3:

Oyunun kısayoluna sağ tıklayıp “Dosya konumunu aç” diyerek oyunun bulunduğu dizini açın. csgo/cfg/video.txt içine giriş yaparak “setting.csm_quality_level” yazan kısmı bulalım ve karşısındaki değeri 1 yerine 0 yapalım. Bu görüntü ayarlarıyla ilgili bir düzenleme. Eğer karşısında 0 yazıyorsa zaten dokunmayın.

ÇÖZÜM 4:

Aşağıdaki dosyayı indirin:

https://yadi.sk/d/c5SAihBRv3cBm

Bu dosyanın içerisinde Config.cfg ve Video.txt yer alıyor. İndirdikten sonra bu iki dosyayı C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg bölümüne kopyalayın ve sonrasında oyunu açın. Oyun açıkken konsola exec config.cfg yazın ve enterleyin.

ÇÖZÜM 5:

Sürücülerin güncelliğini kontrol edin. Bunun için drive booster benzeri programlar var. Sürücülerinizin en son sürüm olduğunu ve güncellendiğini kontrol edin. Ekran kartı sürücünüzü de güncelleyin.

ÇÖZÜM 6:

İnternette bir çok forumda, 64 bit işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda bu hatanın yaşanmadığı söyleniyor. Buradan hareketle, 64 bit işletim sistemi yükleyin diyebilirim. Düz mantık. :)

ÇÖZÜM 7:

Bu aslında bir çözüm değil, sabır meselesi: oyunun yapımcısının yeni bir güncelleme çıkarmasını bekleyebilirsiniz. Bazen oyunun kendinden kaynaklı bir uyumsuzluk olabilir. Bu arada “uyumluluk sorununu giderme” de bir çözüm olabilir.

Csgo.exe Çalışmayı Durdurdu Hatası Videolu Anlatım

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık