WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası

İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen WWE 2K18 oyunu, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows platformlarında oynanan başarılı ve ilgi çeken spor ve dövüş oyunu olarak binlerce fanatiği olan bir oyun. WWE tarihinin en büyük bilgisayar oyunu serisi olarak satışa çıkan WWE 2K18 oyununu oynarken bazı hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazımda sizlere WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası nasıl çözülür, anlatacağım. Yazılanları uyguladığınızda “çalışmayı durdurdu” hatası sorununu çözmüş olacağınıza inanıyorum.

WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda oyunu oynamak istediğinizde, oyun açılırken çalışmayı durdurdu hatası verir ve oyun kapanır. Bu hatanın kaynağı, birden fazla olabilir. Bunun için aşağıda yazacaklarımı sırayla uygulayarak, sorunu çözmeye çalışmanız gerekecek.

WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası

WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

WWE 2K18 ve benzeri oyunlarda genelde sorunların kaynağı, orijinal oyunun oynanmaması, indirilen oyuna crack yapılması. Fakat ben WWE 2K18 çalışmayı durdurdu hatası çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyerek sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum:

  1. Öncelikle orijinal oyuna sahip olduğunuza emin olun. Crack yapılmış oyunlarda, doğru crack fix bulunmadıktan sonra bu tip sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazı crackler Windows 10 da çalışmazken, Windows XP de çalışır. Bir oyundan sebep işletim sistemi değiştirirm diyorsanız ve orijinal oyuna sahip değilseniz; Windows XP üzerinde deneyebilirsiniz. Kısaca; orijinal oyun oynayın aksi halde doğru crack dosyasını bulmalısınız. KORSAN OYUNDAN UZAK DURUN!
  2. Oyun için gereken sistem gereksinimlerine sahip olup olmadığını kontrol edin. Eğer bilgisayarınız oyun için gerekli sistem özelliklerine sahip değilse, oyun açılmayacaktır.
  3. Ekran kartınızın sürücüsünün son sürüme güncellenmiş olduğunu kontrol edin; gerekirse tekrar kurun veya güncelleştirin.
  4. Uyumluluk ayarlarını kontrol edin. Oyunun kısayolunun üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğine de tıklayın ve uyumluluk sekmesine gelin. Bu kısımda işletim sisteminiz hangisiyse onu seçin. (Genelde XP’de bu sorun ortaya çıkar)
  5. DEP (Veri Yürütme Engellemesi) özelliğini kapalı konuma getirin. Denetim Masası > Gelişmiş Sistem Ayarları kısmında gelişmiş sekmesine girin ve performans bölümündeki ayarlar seçeneğine tıklayın. Açılan kısımda Veri Yürütme Engellemesi kısmına tıklayın. Seçtiklerim dışında kalan tüm windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç seçeneğini seçtikten sonra ekle butonu ile oyunun bulunduğu klasör içerisindeki oyunu başlattığınız kısayolu (.exe uzantılı olur) bulun ve seçin. Sonrasında uygula ve tamam diyerek işlemi tamamlayın.
  6. .NET Framework, DirectX ve Visual C++ gibi çoğu oyun ve uygulama için geçerli olan yazılımların yüklü olup olmadığını kontrol edin. Eğer yüklü değillerse bunları yükleyn hatta güncel değilse güncelleştirin.
  7. Bilgisayarınızda hem güçlü bir ekran kartı hem de İntel HD vb. bir ekran kartı varsa eğer; Aygıt yöneticisine giriş yapın, dahili olan harici kartını seçip, özellikler > Sürücüler kısmında cihazı devre dışı bırak deyin ve tamam deyin.

WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=k50dKCuhKwY

Bir tane de bu sorunun çözümü için başka bir video var;

Bütün bunları yaptıktan sonra WWE 2K18 Çalışmayı Durdurdu Hatası çözülmüş olması gerekiyor; aksi halde eğer elinizde orijinal oyun var ve sistem gereksinimleri oyunu destekliyorsa; temiz bir format atmanız gerekebilir.

İyi oyunlar. : )

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık