Windows XP kullanıcılarına Önemli Uyarı!

Windows her geçen gün çıkardığı bir ürünü daha piyasaya çıkartmadan yenisini yapmaya başlayadursun ( örneğin windows office 2010 daha piyasaya tam olarak çıkmadan office 2015 için çalışmaya başladılar bile! ) eski ürünlerinden de desteğini yavaş yavaş çekiyor.

Windows 2000 sunucu ve istemci desteğini bu yıl sonu durduracağını açıklayan microsofttan diğer benzer haberlerde gelmeye devam ediyor.

Microsoft, 13 temmuz 2010 tarihi itibariyle windows xp , windows xp sp1 ve sp2, windows 2000 gibi ürünlerinden desteklerini tamamen çekeceklerini açıkladı. Böylelikle microsoft, kullanıcılarını son ürün sistemlerine geçmeye bilerek ya da bilmeyerek zorlamış oluyor.

Eğer windows xp kullanıyorsanız ve microsoft desteğinin devam etmesini istiyorsanız ( ki istemelisiniz ) bir an önce windows xp sp3 e geçiş yapmanız gerekecek ( yani güncelleştirmeleri yapmanız gerek ) Böylelikle hiç olmassa 2014 tarihine kadar microsofttan destek almaya devam edebileceksiniz ( yani güncelleme vs. dosyalarını indirebileceksiniz. ) tabii ki bu tarihte ilerde değiştirilebilir =)

Aklınızda olsun..

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık