Laptop’unuz Çalınmasın!

Bugün nette haberleri okurken ilginç bir haber ilgimi çekti. Gerçekten bunu da yaptılar! Hani bisikleti olanlar bilirler ya, kilitler olurdu… Ağaca ya da herhangi bir yere kilitlerdik. Bu kilitler şifreli olurdu bir de… İşte Kensington Combosaver adlı kilit ile laptoplarınızı da kilitleyebileceksiniz =) Çok güzel bir düşünce bana göre ama gerçeğini görmek isterdim… Fiyatını incelediğim de ise bundan da vazgeçtim : 49 euro =)

Bu kiliti özellikle kalabalık yerlerde çalışanlar ile iş yerine laptoplarını getirenler kullanacaktır diye düşünüyorum, 2 sene de garantisi var =) tam 1.8 metre uzunluğundaki çelik kablosu ile güvenlik problemlerinizi ortadan kaldırmaya yeter. 4 haneli şifreleme sistemine sahip bu kilit ile hazır olan 10000 bin adet şifreden birini seçip, kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca üreticinin sitesine üye olup , şifrenizi unuttuğunuzda size göndermesini sağlayabilirsiniz.

Gayet ilginç bir buluş bana göre ve kullanım alanı sınırlı olsa da işe yarayacak cinsten =) sadece ağırlığını çok merak ettim ve bulamadım netten, umarım hafiftir =)

Yazı dolaşımı

Exit mobile version