VGZ uzantılı dosyaları açmak ve dosya uzantısını değiştirmek

Güvenlik kameralarından bazıları kayıt yaparken, dosyaları .vgz uzantısı ile kaydediyormuş; bunu köyümüzün sitesi için canlı yayın yapsın diye köye taktığımız kameranın kayıtlarını incelerken gördüm. Bu kayıtlardan bazıları işime yarayacağı için, bunları izlemem gerekiyordu ve hemen google’ye sorayım dedim :) VGZ uzantılı dosyaları açmak ve dosya uzantısını değiştirmek için google de yaptığım araştırmalarda, izlemek için bir program ve .vgz dosyalarını ( VGZ ) .avi formatına çeviren bir de converter programı buldum. bunların kullanımı gayet basit.

VGZ uzantılı dosyaları indirmek için, aşağıdaki dosyayı indirmeniz yeterlidir.

VGZ UZANTILI DOSYALAR NASIL AÇILIR?

Vguard DVR kartlar tarafından kaydı yapılmış görüntüleri izleyebilmenizi sağlayan player (oynatıcı) program. tıkla indir

Bu dosyaları bu minnacık program ( exe halinde geliyor ve tek tıkla program açılıyor, kurmaya gerek yok ) ile vgz uzantılı dosyaları izleyebiliyorsunuz artık.

Bu izleme işlevini, güvenlik kamerasını kurduğunuz makinadaki gerekli programdan da izleyebiliyordunuz zaten..

Şimdi ise size, bu dosyayı nasıl avi ye değiştireceğinizi anlatayım.

Aşağıdaki sayfadan DV Player yazan dosyanın karşısındaki winzip e tıklayıp dosyayı indirin ve açın. Tools yazan yerden convertere basıp , formatını değiştireceğiniz dosyayı bulun ve seçin. sonrasında açılan dan MPEG-4 ü seçip tamam deyin, format değiştirme işlevi böylelikle bitmiş oluyor.

DV Player indirmek için tıkla http://www.dsecctv.com/files/DV%20Player_EN.exe

İşinize yaradıysa, bir teşekkürü çok görmeyin =)

Yazı dolaşımı

Exit mobile version