Msn Weather – Hava Durumu Modülü

Joomla modülleri içerisinde, sitenizde işinize yarayacak modüllerden biri de hava durumu modülleridir. Bunlar için, meteolojinin kodları ile custom htlm modülü ile sadece kodları yapıştırarak sitemizde hava durumlarını zaten gösteriyorduk; fakat daha güzel görünümlü modül arıyorsanız, isteğinize uygun modül : msn weather modülü.

Bu modül, weather.msn.com adresindeki 10 günlük hava durumu raporlarını sitenizde lightbox şeklinde yayınlamaya yarıyor. 

Modülü;

Ekle kaldırdan kuruyoruz.
Modüller sekmesinden gerekli ayarlarını yapıyoruz ( görüntülenmesini istediğimiz illeri yazıyoruz )
Modülün tema pozisyonunu belirliyoruz.
Modülü yayınlıyoruz.

Modülün çalışma mantığı basit: siz istediğiniz illeri weather.msn.com a uygun şekilde yazıyorsunuz ; sonra yayınlıyorsunuz. sayfasında ilin sadece sıcaklık değeri gösteriliyor fakat üstüne tıklandığında lightbox şeklinde tüm ayrıntılı raporlar gösteriliyor. 

Sitesinde hava durumunu göstermek için uygun olan modül, ingilizce. Verdiği hava durumu raporları da ingilizce ama modülün kendisini türkçeleştirebilirsiniz çünkü fazla tercüme edilecek birşey yok ama msn.com un türkçe hava durumu desteği olmadığı için lightbox efekt ile çıkan wrapper şeklindeki görüntü tamamen ingilizce. yine de sıcaklık değerini ve resimleri anladığımızdan bu da sorun olmayacaktır.

indirmek için buraya tıklayınız

Yazı dolaşımı

Exit mobile version