Google Earth Oyunları

Google, google earth programı ile harikalar yaratmaya devam ediyor. Program konusunda daha önce ” google simülatörleri ” adlı makalemde bir kaç oyundan bahsetmiştim. Fakat bu oyunlar biraz daha değişik; tabii bunları oynamak için bilgisayarınızda google earth programının olması gerekli. İndirmek için bağlantı linki:

http://earth.google.com/intl/tr/download-earth.html

Öncelikle google earth programını bilgisayarımıza kuruyoruz; eğer var ise makaleyi okumaya devam.

Aşağıda bahsedeğimiz oyunlar daha çok google earth üzerinden dünyayı keşfetmek.

1.Earth Contest

http://www.earthcontest.com sayfasından oyun hakkında bilgileri alabilirsiniz. ( Şuanda kontrol ettim: sayfayı açtığınızda bir bölüm açılıyor, bu bölümde en altta yer alan Skip… yazısına tıklayıp oyunu oynayabileceğiniz sayfayı açacaksınız. )

Ücretsiz bir seyehat oyunu olan Earth Contest ile arkadaşlarınızla dünyayı gezebilirsiniz. Bu esnada genel kültür ve eğllence konularında soru cevap yarışması yapabilirsiniz. Aynı oyunun pek çok modu var; ipuçlarını takip ederek bir yerden bir yere gitmeye çalışan oyuncular, dünyayı geziyor. ( Kaynak: Hürriyet )

2. Google Earth War

Bu oyun ilgimi çekti, ben de başladım ama daha tam anlamıyla çözemedim. Fakat bu oyunu oynarken bazı kurallar var, bu kuralların bazıları çok sıkıcı geldi bana ama hemencecik pes etmemek lazım. : )

http://www.gewar.net/war/index.php adresinden oynanıyor oyun ve üyelik gerek.

GEWAR bir devasa online strateji oyunu. İnternet tarayıcı içerisinden google Earth eklentisi kurulu bir şekilde oynanabiliyor. Oyunu oynarken uymanız gereken pek çok kanun ve kkural mevcut. Ama oyun bunları takip edince keyifli oluyor. Oyunun amacı dünyanın bütün şehirlerini ele geçirmek.Ordular kurun ve savaşın, hatta nükleer silahlar ile şehirleri ortadan kaldırın…( Kaynak: Hürriyet )


Yazı dolaşımı

Exit mobile version