Bad Boys 3: Her Zaman Çılgın Film Eleştirisi

bad boys 3 for life

Bad Boys. Kötü Çocuklar. Ülkemizde ise Çılgın İkili olarak yayımlanmış ilk olarak. Miami polisi olan iki ortağın, başından geçen olaylar anlatılıyordu. Hey gidi günler hey… Orijinal ismi Bad Boys Para Sempre olan film (Meksika’da da yayımlandığı için böyle bir isim kullanılmış olabilir) filmin yönetmen koltuğunda Adil El Arbi , Bilall Fallah ikilisi yer alırken, senaryo koltuğunda ise David Guggenheim, Anthony Tambakis, Joe Carnahan, George Gallo yer alıyor. Bad Boys III, Çılgın İkili 3, Bad Boys 3, Bad Boys For Life gibi değişik isimlerle tanıtılan filmin ülkemizdeki adı ise Bad Boys: Her Zaman Çılgın olarak paylaşılmış. Yine ilginç bir tercih.

Bad Boys 3 Sinekritik

Aksiyon ve komediyi harmanladığını bildiğimiz serinin bu son filmi yaklaşık 2 saatlik uzun bir film; filmde Miami’li narkotik polisleri Mike Lowrey ve Marcus Bennett’in, Armando Armas isimli bir uyuşturucu karteli patronunun peşine düşmeleri sonrası yaşadıkları anlatılıyor. Will Smith ve Martin Lawrence bu filmde de bildiklerinden şaşmadan iyi iki ortak olarak yoluna devam ederken yanlarına genç polislerinde katılmasıyla bir ekip halinde hareket ediyorlar. İlk bölümü durgun olan filmin final kısmı aksiyonda zirve yapıyor.

Bad Boys 3 film afişlerinden bir tanesi. Martın çok kilo almış ya hiç bakmamış kendine.

1995 yapımı ilk filmin yönetmen koltuğunda Michael Bay yer alıyordu ve daha Armageddon, Pearl Harbor ve Transformers gibi filmleri çekmemişti bile. O yüzden yeni yönetmenlerin yapacakları, onlar içinde önemliydi izleyici içinde. Miami sokaklarını oldukça fazla göstermesi, serinin önceki filmleriyle benzer yapıda ama aksiyon sahnelerini çok iyi açıdan yakaladıklarını söyleyemem. Senaryonun omurgası da sıkıntılıydı; iki polis arasındaki diyaloglar ve orta yaş sendromu her ne kadar güzel anlatılmış ve komik diyaloglar ile seyirci güldürülmüş olsa da kötü adamla polisler arasındaki kedi – fare oyunu bir türlü standart düzlemde tutturulmuyor; bu da filmin kafadan yarım saat fazla olmasına neden oldu. Teknoloji gelişmelerden yararlanarak polislerimizin dahil edildiği teknolojik birim 6 ay boyunca bir katili bulamazken, polisler şak diye buluyor. Bunun gibi mantık hataları da var.

Uzun lafın kısası: Miami, çok güzel bir tatil yeri ve uyuşturucu baronları cirit atıyor. Will Smith ve Martin Lawrence bu kötü düzende bildiklerini yaparak, esprileri yerinde kullanarak, yan yana iyi bir ikili oluşturarak seyirciyi filme çekmeye çalışıyorlar. İki siyahi aktör, eskiden nasılsa, şimdi de aynı. Evde sıkılmadan izlenebilecek, aksiyon tarzını seven, serinin hayranı olanların kaçırmayacağı ve beğeneceği türden bir yapım olmuş. Sony Entertainment filmin 4. sünün de çekileceğini ve bunun için anlaşmaların imzalanmaya başlandığını duyurduğunu da ekleyelim; çünkü Bad Boys 3 filminin son kısmında serinin devam edeceğine dair emareler var.

İyi seyirler.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık