Aynı telefonda iki instagram hesabı

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’ı kullananların sayısı günden güne artıyor. Bu popülaritesi devam ettikçe insanlar çeşitli nedenlerle farklı hesaplarda açmak durumunda kalıyor. Instagram, bilgisayar üzerinden fotoğraf yüklemesine izin vermiyor. Farklı programlar kurmanız gerekiyor. Ve Instagram’ın en önemli özelliği de multi yani çoklu hesap girişine izin vermemesi. Twitter gibi aynı anda birden çok hesap açma imkanınız yok. Örneğin kişisel bir instagram hesabınız var ve telefonunuzdaki instagram uygulamanıza bu kişisel hesabınızla giriyorsunuz fakat iş için olabilir, farklı amaçlar için olabilir, parodi hesap kullanma isteği olabilir; ikinci bir hesap ile giriş yapmanız için kişisel hesabınızdan çıkıp diğer hesabınızla girmek durumunda kalıyorsunuz. Bu da açıkçası zorluyor insanı. Aynı telefonda iki instagram hesabı kullanma sorusu benimde aklıma geldi. Hemen biraz araştırdım ve Aynı telefonda iki instagram hesabı soruma cevap buldum.

Telefonunuzda kullandığınız işletim sistemi tabii ki burada önemli. Windows mobil kullanıcıları için ne yazık ki telefonda birden fazla instagram hesabı açmak mümkün mü bilmiyorum. Fakat İOS ve Android kullanıcıları aynı telefonda birden fazla instagram hesabı açmak istiyorlar ise yazımı okumaya devam edebilirler. Bu arada İOS cihazlarınızı jailbreak yaparak veya Android cihazlarınızda Root işlemini yaparak da daha fazla instagram hesabı açabilirsiniz.

Gelelim telefonlarınızda birden fazla instagram hesabı açmak için indirmeniz gereken uygulamalara:

Fotogramme İOS tabanlı olan tüm cihazlarda çalışan ve fotoğraf/video yükleme dışında instagramda  yer alan tüm özellikleri aynen kullanabildiğiniz ücretsiz bir uygulama. App Marketten aratıp indirebilirsiniz.

Phonegram ise hem IOS hem de android yüklü olan cihazlarda kullanabileceğiniz ve fotoğraf paylaşmaya izin veren bir uygulama. Phonegram’ın fazladan özellikleri de var: örneğin sizi takipten çıkanları ve takip etmeyen diğer kullanıcıları görmek gibi. Ayrıca beğendiğiniz fotoğrafları uygulama sayesinde telefonunuza indirme şansınız da var ki bu da Phonegram uygulamasını eğer iki hesap kullanacaksanız mutlaka telefonunuza indirmeniz için çok önemli bir sebep bence. Ben de kendi telefonumda bu uygulamayı kullanıyorum.

Bir de Instwogram adlı sadece android cihazlarda bir uygulama var ki tamamen instagram’ın kopyası bir uygulama. Fakat bu uygulamayı kurmak için öncelikle telefonunuzda bazı güvenlik ayarlamaları yapmalısınız. Uygulamayı google play’de arattırdığınızda Phonegram uygulaması karşınıza çıkıyor. Yani bu uygulama Google Play markette yok. APK dosyası internette paylaşılıyor; isteyen indirip kurabilir ama dediğim gibi telefonda bazı güvenlik ayarlamaları yapmalısınız. Aynı anda iki instagram hesabı kullanmak isteyenler için basit ve herkesin anlayabileceği/indirebileceği bir makale yazmak istediğimden instwogram uygulamasını sizlerle paylaşmak istemedim fakat bilginiz olsun diye de ekliyorum yazıma…

Evet…

Burada yazan uygulamalardan birini indirip kurduğunuzda yapmanız gereken ikinci hesabınızla giriş yapmak olacak. Bu şekilde iki instagram hesabı kullanabileceksiniz. Eğer bizim gözümüzden kaçmış veya yeni çıkmış bir uygulama var ise siz de yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Böylelikle Aynı telefonda iki instagram hesabı sorusuna daha fazla alternatif cevap bulmuş olacağız.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version