En iyi Android antivirüs uygulamaları

Android Antivirüs Uygulamaları

Güvenlik herkes için çok fazla önem arz etmeye devam ederken, onlarca seçenek arasından seçim yapmak da zorlaşıyor ve bu da daha önce test edilmiş, denenmiş yani tecrübe edilmiş uygulamaların kullanılmasına sebebiyet veriyor. Peki, En iyi Android antivirüs uygulamaları hangileri? Bu yazımızda android işletim sistemine sahip cihazınızı koruma adına faydalı olabilecek antivirüs uygulamaları sizlerle paylaşacağım.

Android antivirüs gerekli mi?

Bilgisayarlar geliştikçe telefonlarda buna ayak uyduruyor, hatta artık akıllı telefonlarla bilgisayarların pek farkı yok değil mi? Bundan on yıl önce bu durumu hayal bile edemezdik. Artık cep telefonları ve taşınabilir bilgisayarlarda yer alan işletim sistemleri içinde virüs programları kullanmak zorunda kalıyoruz. Tabii herkesin tercihi ücretsiz, hızlı ve güvenilir bir uygulama kullanmak. İşte ben de bu yazımda sizlere andoid işletim sistemi için en iyi antivirüs uygulamalarından 3 tanesini yazacağım. Bunları cep telefonlarınız da ya da tabletlerinizde kullanabilirsiniz. Minimum android 2.2 işletim sistemi gerekli olan bu uygulamalardan istediğinizi seçmek size kalmış. :) İndirmek için de google play mağazasına girmeniz yeterli.

En iyi Android antivirüs uygulamaları

1) TrustGo Mobile Security: Android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiş ücretsiz bir güvenlik uygulaması. Telefonunuz boşta kaldığı anda cihazınızı ve hafıza kartını taramaya başlayarak, malware ve trojan gibi zararlı yazılımları temizliyor. TrustGo Mobile Security, kişisel bilgilerin korunması, uzaktan telefon yönetimi ve veri yedeklemenin yanı sıra güvenli uygulama araması ile yeni bir uygulama indirmeden o uygulamanın güvenli olup olmadığını gösterebiliyor.

2) Lookout Antivirus & Security: Adı pek duyulmasa da ( Özellikle masaüstü bilgisayarlar için ) Android işletim sisteminde geliştirilmiş ilk antivirüs uygulamalarından birisidir. Ücretsiz uygulamasının yanında ücretli versiyonu da vardır. Çalınmaya karşı belli korumalar sunması, verilerinizi yedekleme hizmeti ve 15 milyon kullanıcının mobil cihazlarını koruyan bir uygulama olarak ön plana çıkan Lookout Antivirus & Security CNet, PcWorld, TechCrunch tarafından en iyi antivirüs uygulamalar arasında gösterilir. Android 2.2+ ve üzeri sürümleri desteklemektedir.

  • Ücretsiz Özellikleri: – Antivirüs: casus yazılımlar, trojanlardan koruma. – Her indirdiğiniz uygulamanın ya da dosyanın taranması. – Günlük, haftalık yada otomatik tarama zamanlaması. – Çalınan yada kaybedilen telefonunuzun Google Maps kullanılarak GPS verileri ile konumunun belirlenmesi. – Kaybolma ve çalınma risklerinde telefonun alarm özelliğinin devreye sokulması. – Telefonunuzun konumunu mylookout.com internet adresine girerek görebilme imkanı. – Site üzerinden kişi listelerinizin yedeklenmesi ve istediğiniz telefona yedeklerinin kurulabilmesi.
  • Ücretli Özellikler: – Ücretli sürümü ücretsiz olarak belli bir süre kullanabilme imkanı. Eğer satın almak istemezeseniz ücretsiz sürüme geri dönüş işlemlerinin yapılması. – Web taraması ile güvensiz web adresleri, gizlenmiş dosya ya da zararlı içerik içeren SMS mesajlarını ve daha fazlasını bloklama. – Çalınan yada kaybolan cihazınızın hafızasının silinmesi, kitlenmesi ve uyarı mesajının uzaktan bir sms ile yapılabilmesi. – Gelişmiş yedekleme seçeneği. Bu seçenek içinde tüm kişi listesi, resimler, arama geçmişleri, dosyalar v.b tüm içerikleri kapsamaktadır.

3) Trend Micro Mobile Security: Android cihazınızı kayıplara, zararlı uygulamalara ve web tehditlerine karşı korumanın en iyi şekilde koruyan, 100 milyon kullanıcıya ulaşan bir antivirüs uygulamasıdır. Kaybolma / çalınma durumlarında verilerinizi bulmanıza, kitlemenize ve silmenize yardımcı olmaktadır. İstenmeyen çağrı ve mesajların size ulaşmasını engellerken, virus ve diğer tehditlere karşı korunursunuz. Ebeveyn denetimi ile çocuklarınızın güvende kalmasını sağlayabilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamarı, veri trafiğinizi ayrı ayrı tarayabilme özelliğine sahiptir.

Sistem Gereksinimleri ( Minimum ) : Platform: Google Android İşletim sistemi: Android OS 2.2 ve üzeri Boş alan: 7.5-MB minimum Ram kullanımı:telefon için 9MB, tablet için 16MB. Not: Güncellemeler çıktıkça ve uygulama geliştirildikçe bu gereksinimler değişebilir.

Ve ücretli bir uygulama olmasına rağmen deneme sürümünü de kullanabilirsiniz.

….

Bunun dışında bir çok akıllı koruma özelliği olan antivirüs uygulaması yine google play’de var. Bu yazdıklarım bir çok teknoloji dergisi tarafından test edilen ve yine bir çok kişinin yorumları değerlendirilerek oluşturulan, her şeye rağmen benim de denediğim uygulamalar. Aklınıza şu soru da gelebilir: pil ömrü konusunda bu uygulamaların etkisi nedir? Cevap veriyorum: Her uygulama gibi bu antivirüs uygulamaları da pil ömrünü etkiliyor mutlaka ama yukarıda yazdığım en iyi android antivirüs uygulamaları da pil ömrüne etkisi çok fazla değil.

İyi günlerde kullanın. :)

Yazı dolaşımı

Exit mobile version