Call to undefined function wp_convert_hr_to_byte hatası çözümü

Wordpress

Güncelleme sırasında karşılaştığım hatalardan bir tanesi de Call to undefined function wp_convert_hr_to_byte hatası idi. İlk defa karşılaştım fakat ufak bir araştırma sonrası, bu hatanın wordpress kullanan web sitelerinde meydana geldiğini gördüm. Genellikle hatanın güncelleme yapıldığında ortaya çıktığı yönünde içeriklerin yer aldığı bir çok yorum okudum sanal alemde. Bu sorunun kaynağından çok, çözümüyle ilgilendiğiniz için bu sayfadasınız sanırım. :) O halde olası çözüm yollarını sizlerle paylaşayım. Fakat sorunun kaynağının sunucu kaynaklı bir ayar eksikliği olduğunu da belirteyim.

Wordpress Call to undefined function wp_convert_hr_to_byte hatası çözümü

Şimdi Call to undefined function wp_convert_hr_to_byte hatasının çözümüne gelelim.

– Öncelikle sistemin yedeğini almayı unutmayın. İşlemlere başladıktan sonra oluşabilecek ekstra hatalar sizin sorumluluğunuzdadır.

– İlk olarak phpmyadmin e girerek, database tablolarını onarmayı seçebilirsiniz.

– Tema kaynaklı bir sorun da olabilir. FTP klasörünüzde yer alan temaların yedeğini aldıktan sonra, güncel kullandığınız temanın adını değiştirin. Sonra tekrar sitenizi kontrol edin. Eğer düzelmediyse güncel temanızın ismini eski haline getirin ve bir sonraki maddeye geçiş yapın.

– Tüm eklentilerinizi silin FTP ve Phpmyadmin’den. (Yedek aldığınızı varsayıyorum)

Yukarıdaki maddeler ile biz sorunun kaynağını öğrenip, ona göre yola devam etmek için maddeler sıraladık aslında. Fakat bunları yaptınız ve hala çözülmedi mi? Panik yok. Devam edelim. Tüm değişiklikleri geri alın. Yine hata kodu devam ediyordur. Şimdi sıradaki işlemi yapalım:

– wp-content klasörünün en taze halini resmi wordpress sitesinden indirin. Onu FTP’den üzerine yazdırın. (öncesinde yedeğini alın tabi)

Ben bu son yönteme kadar geldim ve sonucunda başarılı oldu. Call to undefined function wp_convert_hr_to_byte hatasını çözmüş oldum. Eğer hata kalkarsa sizden database uptade isteyecek muhtemelen, benden istedi. Güncelle dedim. Ve sitem yine yayında. Wordpress içerik yönetim sistemi tabanlı internet sitesinde wp_convert_hr_to_byte tarzı yaşadığınız hatayı bu yöntemleri kullanarak çözebilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık